Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

04.02.2023 22:05
Версія для друку
  • RSS

Прееклампсія - серцево-судинна бомба уповільненої дії для матерів? 

Відповідно до результатів нового дослідження, опублікованого в Європейському журналі превентивної кардіології, у жінок, які перенесли прееклампсію під час вагітності, ризик   інфаркту міокарда (ІМ) або інсульту протягом 20 років після пологів майже вдвічі вищий, ніж у вагітних жінок, які не мали цього ускладнення. Дослідники зазначають, що ризики особливо високі протягом першого десятиліття після пологів.

Прееклампсія може виникнути приблизно у 8% вагітностей, і зв’язок між прееклампсією та довгостроковими серцевими ризиками добре відомий. Але нові дослідження свідчать про те, що ці ризики з’являються набагато раніше в житті, ніж очікувалося — вже у віці 30 років — у той час, коли жінок часто не перевіряють на ознаки кардіологічних захворювань.

Дослідники оцінили історії хвороби понад 1,1 мільйона жінок у Данії, які завагітніли один або два рази в період з 1978 по 2017 рік. З цієї групи 3 % мали прееклампсію. Вони порівняли частоту ІМ та інсультів між двома групами.

У той час як 1,2% усієї досліджуваної популяції перенесли ІМ або інсульт протягом 20 років після пологів, у групі жінок з історією прееклампсії цей показник склав 2%. Протягом першого десятиліття після пологів у жінок з історією прееклампсії ймовірність ІМ та інсульту в чотири рази вище, ніж у інших жінок.

Жінки віком 30-39 років з анамнезом прееклампсії мали майже в п’ять разів більшу ймовірність ІМ та втричі більшу ймовірність інсульту, ніж жінки того ж віку. І якщо жінка народжувала двічі і мала прееклампсію лише під час другої вагітності, у неї був особливо високий ризик ІМ, зазначають науковці.

Спеціалісти зауважують, що жінки з прееклампсією в анамнезі повинні проходити регулярний моніторинг факторів ризику, які піддаються зміні, зокрема підвищення артеріального тиску.

Данське досліджуване населення в цьому дослідженні є расовооднорідним, тому дослідники не змогли відрізнити наслідки прееклампсії за расовою групою.

При оглядах лікарі рідше запитують жінок, чи була у них прееклампсія під час вагітності, ніж питають, чи палять вони чи мають обтяжений сімейний анамнез серцево-судинних захворювань. У результаті є велика ймовірність пропустити перші ознаки серцево-судинної події, особливо у молодих жінок, які виглядають здоровими.

Наявність прееклампсії в анамнезі повинно спонукати жінок піклуватися про своє серце.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми