Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

28.04.2021 18:20
Версія для друку
  • RSS

Ожиріння та серцево-судинний ризик 

Американська асоціація кардіологів випустила наукову заяву про роль ожиріння в серцево-судинних захворюваннях, що  є першою новою  рекомендацією за 15 років, заснованою на доказах, щоб прояснити потенціал нових медикаментозних методів лікування і втручань, таких як баріатрична хірургія і зміна способу життя, для скорочення ризиків серцево-судинних захворювань.

Спеціалісти стверджують, що одним з важливих висновків є те, що ожиріння - це складне багатофакторне захворювання. Існують не тільки біологічні причини, через які люди страждають ожирінням, а й екологічні, психосоціальні та дійсно багаторівневі фактори, які сприяють розвитку і перебігу ожиріння.

Показником ризику серцево-судинних захворювань, який, здається, стає все більш переконливим, є зростання об'єму талії (ОТ) незалежно від загальної ваги. Слід вимірювати ОТ і стежити за ним з плином часу, це  твердження грунтується на даних за останні 15 років про те, що окружність талії і абдомінальне ожиріння пов'язані з більш високим ризиком серцево-судинних захворювань незалежно від індексу маси тіла.

У заяві містяться потенційно новаторські поради з приводу фібриляції передсердь (ФП). До недавнього часу лікарі особливо не думали про зменшення ваги як про частину лікування ФП. Ця заява наголошує на необхідності контролю ваги на додаток до антикоагулянтів, як частину боротьби з ФП.

У рекомендаціях також наводяться дані про різні заходи щодо зниження ваги.

Найбільша область, в якій набагато більше даних, - це баріатрична хірургія. Існують чіткі докази того, що баріатрична хірургія знижує серцево-судинну смертність і смертність від усіх причин для пацієнтів.

Також розглядається ефективність медикаментозного лікування для контролю ваги в управлінні ризиком серцево-судинних захворювань, і, хоча докази, що підтверджують фармакотерапію, спеціально призначену для схуднення, неоднозначні, нові методи лікування виявилися багатообіцяючими. Є кілька яскравих фактів щодо нових методів лікування цукрового діабету і серцевої недостатності, такі як інгібітори SGLT2, а також агоністи GLP-1, і вони можуть також зменшити вагу і, ймовірно, зменшити ризик серцево-судинної смертності у пацієнтів з ожирінням.

У заяві також говориться про «парадоксальне ожиріння». Також представлені засновані на фактах відомості про використання діагностичних інструментів, включаючи стрес-ехокардіографію і МРТ серця, а також коронарну ангіографію, а також клінічне значення конкретних ехокардіографічних змін у пацієнтів з ожирінням.

Авторський комітет також визначив області, які потребують подальшого дослідження, особливо щодо абдомінального ожиріння, і як нові методи лікування серцевої недостатності і діабету можуть бути корисними у пацієнтів з ожирінням. Ожиріння у підлітків - ще одна область, що вимагає подальших досліджень.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin