Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

18.02.2022 23:48
Версія для друку
  • RSS

Непереносимість статинів  

Результати нового метааналізу показали, що непереносимість статинів зустрічається набагато рідше, ніж повідомлялося раніше.

Згідно з дослідженням  поширеність непереносимості статинів становить від 6% до 10%, а це означає, що непереносимість статинів у більшості випадків переоцінюється та гіпердіагностується.

Це також означає, що близько 93% пацієнтів на терапії статинами можна лікувати ефективно, з дуже хорошою переносимістю і без ускладнень.

Розповсюдженість непереносимості статинів широко варіюється, від 2% до 3% і до 50%, головним чином тому, що досі відсутній чіткий і простий спосіб застосувати визначення непереносимості статинів.

Щоб краще зрозуміти справжню поширеність непереносимості статинів, дослідницька група провела метааналіз 4 143 517 пацієнтів по всьому світу з 176 досліджень: 112 рандомізованих контрольованих випробувань та 64 когортних досліджень.

Загальна поширеність непереносимості статинів становила 9,1% (95% ДІ, 8,0-10,0%).

Поширеність непереносимості статинів була ще нижчою при оцінці за допомогою діагностичних критеріїв NLA (7,0%; 95% ДІ, 6,0–8,0%), ILEP (6,7%; 95% ДІ, 5,0–8, 0%) та EAS (5,9%; 95% ДІ, 4,0% - 7,0%).

Основними факторами, пов'язаними з підвищеним ризиком непереносимості статинів, є жіноча стать, гіпотиреоз, високі дози статинів, літній вік, одночасний прийом антиаритмічних препаратів та ожиріння. Інші фактори включають расову приналежність (азіатська або афроамериканська), діабет 2 типу, вживання алкоголю та хронічні захворювання печінки та нирок.

Результати аналізу показують, що необхідно дуже ретельно оцінювати симптоми пацієнтів, по-перше, щоб визначити, чи справді симптоми викликані статинами, а по-друге, щоб оцінити, чи це може бути ефект ноцебо або друцебо — який може бути відповідальним за більш ніж 50% усіх симптомів, а не самі ліки.

Науковці рекомендують використовувати Клінічний індекс м'язових симптомів, пов'язаних зі статинами (SAMS-CI), для оцінки ймовірності того, що м'язові симптоми пацієнта пов’язані з  прийомом статинів.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Трансдермальний датчик для діагностики інфаркту міокарда

Відкривається величезний потенціал для безкровної оцінки біомаркерів …

  >>>