Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
28.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

29.12.2023 12:51
Версія для друку
  • RSS

Неінвазивне лікування кальцинованих аортальних клапанів  

Французькі дослідники розробили неінвазивну ультразвукову терапію для лікування деяких пацієнтів зі стенозом аорти.

Кальцифікований стеноз аортального клапана вражає приблизно 5 мільйонів пацієнтів у Європі та 5 мільйонів у Сполучених Штатах.

Протягом багатьох років стандартне лікування включало заміну клапана за допомогою кардіохірургії з екстракорпоральним кровообігом. На місце несправного клапана вставили біологічний або механічний клапан.

У 2002 році Ален Кріб'є, доктор медичних наук, кардіолог з університетської лікарні Руана у Франції, розробив транскатетерну заміну аортального клапана (TAVR), таким чином дозволяючи заміну клапана за допомогою інтервенційних засобів.

Науковці зазначають, що в обох випадках клапан замінюють. Проте 10%-20% пацієнтів мають протипоказання до цих втручань.

При використанні неінвазивної ультразвукової терапії зберігається нативний клапан, але покращується його відкриття, надсилаючи ультразвук за допомогою пристрою, прикладеного до грудної клітки. Ультразвук створює явище кавітації, створюючи бульбашки, які, коливаючись, продукують ударні хвилі та викликають мікротріщини на кальцієвому клапані. Це пом’якшує його та дозволяє краще відкриватися.

Техніка виконання дуже проста. Достатньо покласти пристрій на грудну клітину та включити ультразвук. Потрібно провести сім сеансів по 10 хвилин кожен, що, включаючи час налаштування, доводить час втручання до приблизно 2 годин. Обмеження техніки є подвійними: іноді недостатньо добра візуалізація за допомогою ультразвуку, а іноді клапан надто кальцифікований, і не можливо його лікувати.

У новому дослідженні  40 пацієнтів лікували за цією методикою у Франції, Нідерландах і Сербії. Середній вік яких становив 83-84 роки. Поверхня відкриття аортального клапану приблизно 0,5 см². Це були важкі пацієнти, для яких не можна було використовувати жодну іншу техніку. Науковцям вдалося досягли покращення поверхні відкриття на 10%-15%: достатньо, щоб зменшити симптоми. Пацієнти, які отримували лікування, повідомили про покращення якості життя та зменшення задишки, пов’язаної з фізичним навантаженням. Через 6 місяців дослідники спостерігали покращення поверхні відкривання клапана на 0,1 см². Науковці заявляють, що  змінили природний перебіг захворювання, оскільки зазвичай отвір зменшується на 0,1 см² на рік. З моменту публікації дослідження ще 60 пацієнтів пройшли лікування у Франції, Нідерландах та Німеччині.

Показаннями  до нового методу лікування можуть бути надмірно кальцифіковані клапани, для лікування яких може бути корисно ультразвукова терапія з подальшим TAVR. Це нове лікування також можна запропонувати молодим пацієнтам, щоб відкласти хірургічне втручання.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin