Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

16.10.2020 12:16
Версія для друку
  • RSS

Монотерапія тікагрелором після ІМ з підйомом сегмента ST. 

Монотерапія тікагрелором після 3 місяців подвійної антитромбоцитарної терапії (ПАТТ) у пацієнтів з інфарктом міокарда (ІМ) з підйомом сегмента ST, після імплантації «покритих»  стентів, виявилася успішною стратегією за результатами великого рандомізованого дослідження TICO-STEMI.

Ці позитивні результати узгоджуються з висновками попереднього дослідженням TWILIGHT (Тікагрелор з або без аспірином у пацієнтів з високим ризиком після коронарного втручання), яке також показало клінічну користь через 1 рік після 3 місяців ПАТТ з подальшою монотерапією тікагрелором у пацієнтів з ПКВ без гострого коронарного синдрому (ГКС) або з ГКС без підйому сегмента ST.

У дослідження TICO-STEMI були включені 1103 пацієнтів з ІМ з підйомом ST.

Первинним результатом TICO-STEMI була 12-місячна сумарна частота несприятливих клінічних подій, що складалися з великої кровотечі, смертності від усіх причин, гострого ІМ, інсульту, тромбозу стента або реваскуляризації. В аналізі відповідно до початково призначеного лікування частота первинної кінцевої точки склала 5,0% в групі 12-місячної ПАТТ і 3,7% в групі монотерапії тікагрелором після 3 місяців ПАТТ. Однак в аналізі після лікування різниця між групами щодо первинної кінцевої точки була сильнішою: 5,2% при 12-місячної терапії ПАТТ і 2,3% при монотерапії тікагрелором.

Частота випадків серйозних кровотеч протягом 12 місяців при призначенні лікування становила 2,9% при 12 місцях ПАТТ в порівнянні з 0,9% при монотерапії тікагрелором. Але не було відмінностей між групами за іншою вторинною кінцевою точкою, що складалася з основних несприятливих серцево- і цереброваскулярних подій: 2,7% при монотерапії тікагрелором, 2,5% при 12 міс ПАТТ.

У підгрупі пацієнтів з високим ризиком кровотеч монотерапія тікагрелором була пов'язана з 12-місячною частотою великих кровотеч на рівні 1,8% в порівнянні з 6,3% при ПАТТ протягом всього року. Навпаки, у пацієнтів, які перенесли комплексне ПКВ, монотерапія тікагрелором була пов'язана з 4,9% частотою серйозних несприятливих серцево- і цереброваскулярних подій протягом 1 року, що чисельно більше, але не статистично значимо, в порівнянні з частотою 2,7% при 12 місцях ПАТТ.

Дане дослідження мало кілька обмежень: воно було відкритим, не мало контролю плацебо і було недостатнім для того, щоб зробити певні висновки щодо переваг відмови від аспірину і продовження прийому тікагрелора після 3 місяців у пацієнтів з ІМ з підйомом сегмента ST.

З клінічної точки зору ця стратегія здається особливо привабливою для пацієнтів з високим ризиком кровотеч.

Дані результати слід інтерпретувати з обережністю і чекати підтверджуючих рандомізованих випробувань.


Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin