Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

08.12.2021 22:18
Версія для друку
  • RSS

Міокардит після вакцинації від COVID-19 

Результати нового дослідження показують, що підлітки та дорослі молодші 21 року, у яких розвивається міокардит після отримання мРНК  вакцини від COVID-19, часто мають відхилення від норми на МРТ серця (кМРТ), але у більшості з них клінічний перебіг легкий зі швидким проходженням симптомів.

Науковці стверджують, що у переважній більшості, дані  вказують на те, що переваги вакцинації від COVID-19 переважають над будь-якими рідкісними ризиками побічних ефектів  вакцини, включаючи міокардит.

У новому дослідженні дослідники вивчили медичні карти 139 пацієнтів молодше 21 року з підозрою на міокардит протягом 1 місяця після вакцинації від COVID-19.

Вони зробили такі ключові спостереження:

Більшість пацієнтів були чоловіками (90,6%), білими (66,2%), їхній середній вік становив 15,8 років.

Підозра на міокардит виникла у 136 пацієнтів (97,8%) після вакцинації, у 131 (94,2%) після вакцинації Pfizer-BioNTech; після другої дози-128 випадків (91,4%).

Симптоми появляються у середньому через 2 дні (від 0 до 22 днів) після вакцинації.

Біль у грудях був найчастішим симптомом (99,3%), лихоманка була у 30,9% пацієнтів, задишка у 27,3%.

Пацієнти лікувалися нестероїдними протизапальними препаратами (81,3%), внутрішньовенним імуноглобуліном (21,6%), глюкокортикоїдами (21,6%), колхіцином (7,9%).

Двадцять шість пацієнтів (18,7%) було госпіталізовано до відділення інтенсивної терапії; 2 отримували інотропну/вазоактивну підтримку; ніхто не потребував екстракорпоральної мембранної оксигенації та не помер.

Середній час, проведений у лікарні, становив 2 дні.

Загалом 111 пацієнтів мали підвищений рівень тропоніну I (8,12 нг/мл) та 28 пацієнтів – підвищений рівень тропоніну T (0,61 нг/мл).

Понад дві третини (69,8%) мали зміни на ЕКГ та/або аритмії (7 з нестійкою шлуночковою тахікардією).

Двадцять шість пацієнтів (18,7%) мали фракцію викиду лівого шлуночка (ФВЛШ) <55% на ехокардіограмі; ФВЛЖ повернулася до норми у 25 осіб, які повернулися для подальшого спостереження.

75 із 97 пацієнтів (77,3%), яким проводилася кМРТ у середньому через 5 днів від появи симптомів, мали відхилення від норми; 74 (76,3%) мали пізнє підвищення рівня гадолінію, 54 (55,7%) мали набряк міокарда та 49 (50,5%) відповідали критеріям Лейк-Луїз для міокардиту.

Ці дані свідчать про те, що більшість випадків підозри на пов'язаний з COVID-19 міокардит у людей молодших 21 року протікає у легкій формі та швидко минає.

Однак науковці очікують подальші дослідження, щоб краще зрозуміти довгострокові результати у пацієнтів, які перенесли міокардит, пов'язаний із вакцинацією від COVID-19. Також необхідно вивчити фактори та механізми ризику для цього рідкісного ускладнення.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ефективне лікування гіперхолестеринемії

Роль нового інгібітора PCSK9 …

  >>>

Кровотеча у пацієнтів з фібриляцією передсердь

Яка терапія є більш безпечнішою?..

  >>>