Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

17.12.2022 22:59
Версія для друку
  • RSS

Гострий коронарний синдром у осіб похилого віку 

Вікові зміни серцево-судинного та здоров'я в цілому, ймовірно, вимагають змін у діагностиці та лікуванні гострого коронарного синдрому (ГКС) у дорослих віком 75 років та старших, йдеться у новій науковій заяві Американської асоціації  серця (AHA).

У заяві викладена основа для інтеграції геріатричних ризиків у ведення ГКС, включаючи діагностичний підхід, фармакотерапію, стратегії реваскуляризації, запобігання небажаним явищам та планування перехідного лікування.

31-сторінкова заява оновлює заяву AHA 2007 року про лікування ГКС у людей похилого віку.

Група авторів зазначає, що дорослі віком 75 років і старші становлять приблизно 30-40% усіх госпіталізованих пацієнтів з ГКС, і більшість смертей, пов'язаних з ГКС, припадає на цю групу.

Спеціалісти стверджують, що пацієнти похилого віку мають більш виражені анатомічні зміни та серйозніші функціональні порушення, і вони, швидше за все, мають додаткові проблеми зі здоров’ям. До них відносяться слабкість, інші хронічні розлади (які лікуються кількома ліками), фізична дисфункція, зниження когнітивних функцій та/або нетримання сечі.

Авторська група зазначає, що наявність одного або декількох геріатричних синдромів може суттєво вплинути на клінічну картину ГКС, клінічний перебіг та прогноз, прийняття терапевтичних рішень та відповідь на лікування.

Тому науковці рекомендують цілісний, індивідуальний і орієнтований на пацієнта підхід до лікування ГКС у людей похилого віку, беручи до уваги співіснуючі та частково накладені проблеми зі здоров’ям.

Заява AHA пропонує кілька «міркувань для клінічної практики» щодо діагностики та лікування ГКС у людей похилого віку. Вони включають:

• Прояви ГКС без болю в грудях, такі як задишка, непритомність або раптова сплутаність свідомості, частіше зустрічаються у людей похилого віку.

• Багато людей похилого віку мають стійке підвищення рівня серцевого тропоніну через фіброз міокарда та захворювання нирок, що знижує позитивну прогностичну цінність високочутливого аналізу серцевого тропоніну (hs-cTn) для виявлення гострого та хронічного пошкодження міокарда. З цієї причини важливо оцінювати закономірності зростання та падіння.

• Вікові зміни метаболізму, ваги та м'язової маси можуть  вимагати іншого вибору антикоагулянтів для зниження ризику кровотечі.

• Клопідогрель є кращим інгібітором P2Y12 через значно нижчий профіль кровотечі, ніж тікагрелор  або прасугрел. Для пацієнтів з інфарктом міокарда з підйомом сегмента ST (ІМПST) або складною анатомією застосування тікагрелору є «розумним».

• Погана функція нирок може збільшити ризик гострого пошкодження нирок, спричиненого контрастуванням.

• Незважаючи на те, що ризики є більшими, черезшкірне коронарне втручання або операція шунтування ефективні у деяких людей похилого віку з ГКС.

• Догляд після інфаркту міокарда повинен включати кардіологічну реабілітацію, адаптовану до обставин кожного пацієнта та особистих цілей лікування.

• Для пацієнтів з когнітивними порушеннями та обмеженою рухливістю розгляньте спрощені плани прийому ліків з меншою кількістю доз на день та запасами на 90 днів, щоб уникнути необхідності часто поповнювати запаси.

• Плани догляду за пацієнтами мають бути індивідуальними, створені за участю мультидисциплінарної групи, яка може включати кардіологів, хірургів, геріатрів, сімейних лікарів, дієтологів, соціальних працівників та членів сім'ї.

• Визначити апріорні цілі догляду за літніми пацієнтами, щоб уникнути небажаного чи непотрібного втручання.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin