Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

19.11.2019 12:26
Версія для друку
  • RSS

Головна новина наукової сесії АНА 2019 року. 

Головна новина наукової сесії АНА 2019 року.Результати дослідження ISCHEMIA не продемонстрували переваги ранньої інвазивної стратегії над оптимальною медикаментозною терапією (ОМТ) при стабільній ішемічній хворобі серця щодо основних серцево-судинних подій.

Дослідження ISCHEMIA проводилося за участю 37 країн. У аналізі були включені 5179 стабільних пацієнтів з середньою та тяжкою ішемією, частині з них проводили катетеризацію серця з подальшим коронарним стентуванням або аортокоронарним шунтуванням, інша частина проходила тільки медикаментозне лікування.  

Учасники з гострим коронарним синдромом, недавнім ІМ, стенозом мітрального клапана, фракцією викиду лівого шлуночка менше 35% і важкими стадіями хронічної хвороби нирок (при яких швидкість клубочкової фільтрації становить менше 30 мл / хв) були виключені з аналізу.

В середньому через 3,3 року спостереження криві Каплана-Мейера для первинної кінцевої точки - сукупності серцево-судинної (СС) смерті, інфаркту міокарда (ІМ), госпіталізації з приводу нестабільної стенокардії, госпіталізації з приводу серцевої недостатності або зупинці серця - були схожі між інвазивною і консервативною стратегіями (скоригований коефіцієнт ризику [КР], 0,93; 95% довірчий інтервал [ДІ], 0,80 - 1,08; P = .34).

Криві  пересікаються через 2 роки спостереження з абсолютними показниками на користь ОМТ через 6 місяців на 1,9% і на користь ранньої ангіографії з подальшим черезшкірним коронарним втручанням (ЧКВ) або шунтуванням через 4 роки на 2,2% (13,3% проти 15,5%).

Така ж картина спостерігалася для основної вторинної кінцевої точки смерті від серцево-судинних захворювань або ІМ (11,7% проти 13,9%; скоригований КР 0,90; 95% ДІ 0,77-1,06; P = 0,21 ).

Показники смертності від усіх причин також були низькими і однаковими в інвазивній і консервативній групах (6,5% проти 6,4%; скоригований КР 1,05; 95% ДІ 0,83-1,1).

Але науковці зазначають, що реваскуляризація забезпечила зменшення проявів стенокардії, ніж ОМТ: половина пацієнтів не мали ознак стенокардієї протягом 1 року, в порівнянні з 20% пацієнтів, яким проводилася тільки ОМТ.

 

Частка випадків інфаркту міокарда (ІМ), зупинки серця, госпіталізації з приводу нестабільної стенокардії або серцевої недостатності, а також смертності від ССЗ склала 13,3% в першій групі і 15,5% - у другій (на ІМ і смертність від ССЗ довелося 11 , 7% і 13,9% відповідно). Застосування інвазивних методів було пов'язано зі збільшенням ризику перипроцедурного ІМ протягом наступних 6 місяців із зниженням ризику спонтанного ІМ протягом 4 років, а також з поліпшенням якості життя пацієнтів, що надійшли зі стенокардією.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin