Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

10.11.2021 22:47
Версія для друку
  • RSS

Гіполіпідемічна терапія при ревматоїдному артриті 

Згідно з даними нового когортного дослідження використання статинів у пацієнтів з ревматоїдним артритом (РА) забезпечує більшу  користь щодо серцево-судинних захворювань, яка перевищує ризик розвитку цукрового діабету 2 типу (ЦД2), що спостерігається при застосуванні цих препаратів у даній популяції.

У ході дослідження використовувалися дані дорослих пацієнтів з РА, яким був поставлений діагноз у 1989–2018 рр., у двох когортах: одна для ССЗ та загальної смертності, що складалася з 1768 пацієнтів, що приймали статини та 3528 пацієнтів, які не приймали їх; та когорту з ЦД2 з 3608 пацієнтів, що приймали статини та 7208 пацієнтами, які їх не приймали.

У всіх когортах використання статинів було пов'язано з 32% зниженням ризику серцево-судинних подій (комбінована кінцева точка нефатального або летального ІМ, інсульту, госпіталізації через  серцеву недостатність або смертність від серцево-судинних захворювань), 54%-вим зниженням смертності від усіх причин, а ризик розвитку ЦД2 збільшився на 33%. Результати були схожими для обох статей, хоча зменшення серцево-судинних подій у чоловіків не досягло статистичної значущості, ймовірно через менший розмір вибірки.

У пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями в анамнезі і без них відзначалося аналогічне зниження серцево-судинних подій та смертності від усіх причин, а ризик розвитку ЦД2 підвищувався при прийомі статинів, але останні досягли статистичної значущості лише у пацієнтів без серцево-судинних захворювань в анамнезі.

Пацієнтам з РА, які відносяться до групи ризику ЦД2 і приймають статини, потрібен моніторинг рівня глюкози в крові та глікованого гемоглобіну при змінах рівня глюкози.

Науковці зазначають, що  це перше велике когортне дослідження щодо оцінки смертності від серцево-судинних захворювань та ризиків ЦД2 при застосуванні статинів у пацієнтів з РА.

Вчені говорять, що результати дослідження показують, що пацієнти з РА можуть отримати користь від застосування статинів з точки зору впливу на  ССЗ та смертність, але лікарі повинні проявляти пильність щодо підвищеного ризику ЦД2 та обговорювати цю можливість з пацієнтами. Виявлення пацієнтів, які наражаються на більш високий ризик розвитку ЦД2 після призначення статинів, є важливим для персоналізації підходу до терапії статинами.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Трансдермальний датчик для діагностики інфаркту міокарда

Відкривається величезний потенціал для безкровної оцінки біомаркерів …

  >>>