Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

25.02.2023 08:32
Версія для друку
  • RSS

Фітнес-трекери у кардіологічних пацієнтів  

Вплив сучасних фітнес-девайсів та кардіологічні імплантовані електронні пристрої…Електронні пристрої, такі як смарт-годинник, які споживачі носять, щоб стежити за своїм здоров’ям, можуть заважати правильній роботі кардіологічних імплантованих електронних пристроїв (КІЕП), створюючи серйозний ризик для здоров’я цих пацієнтів.

Дослідники виявили, що деякі фітнес-трекери, такі як смарт-годинники, смарт-браслети та смарт-ваги, які випромінюють електричний струм, можуть істотно вплинути на роботу КІЕП, включаючи кардіостимулятори, імплантовані кардіовертери-дефібрилятори, (IКД) і пристрої серцевої ресинхронізаційної терапії (СРТ), що призводить до припинення їх роботи.

Смарт-годинники генерували найвищий рівень перешкод; розумні ваги та розумні кільця генерували нижчі рівні.

Через ці висновки дослідники рекомендують не використовувати ці пристрої в цій групі населення через їх негативний вплив на КІЕП.

Біоімпедансне зондування – це технологія, доступна в деяких із цих пристроїв, яка випромінює в тіло дуже малий, непомітний електричний струм, вимірюваний у мікроамперах.

Дослідники перевірили роботу пристроїв серцевої ресинхронізаційної терапії від трьох різних виробників під час застосування електричного струму, який використовується під час біоімпедансного зондування.

Науковці виявили, що під час вимірювання біоімпедансу, яке надходило від смарт-годинника, смарт-вагів або смарт-браслета, рівень електричних перешкод перевищував максимально допустимі значення та заважав належному функціонуванню КІЕП.

Дослідження не проводилося в реальних умовах

Спеціалісти зазначають, що в цьому дослідженні симуляція проводилася у великому, широкому діапазоні параметрів від 1 Гц до 100 КГц, шукаючи потенційні перешкоди.

Науковці стверджують, що їх результати вимагають негайних дій з боку наукового співтовариства, але не  для населення в цілому.

Наступним кроком є проведення клінічних випробувань для оцінки безпеки цих пристроїв у людей з КІЕП.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми