Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

05.02.2021 19:06
Версія для друку
  • RSS

Електростимуляція стабілізує артеріальний тиск при травмі спинного мозку 

Результати нового дослідження показують, що новий пристрій, який орієнтований на електричну стимуляцію спинного мозку, може стабілізувати артеріальний тиск (АТ) у людей з травмою спинного мозку, можливо, запобігаючи виснажливим епізодам ортостатичної гіпотензії, які вони регулярно відчувають.

Травма спинного мозку може призвести до паралічу, але більш важливим, ніж відновлення рухової активності, може бути вплив травми на вегетативну функцію, особливо здатність для стабілізації АТ. Згодом дестабілізація артеріального тиску може також привести до серцево-судинних подій, таких як інсульт та інфаркт міокарда.

Науковці з Університету Калгарі, Швейцарського федерального технологічного інституту і Університетської лікарні Лозани розробили нову технологію, призначену для стабілізації артеріального тиску шляхом електростимуляції спинного мозку.

Нейропротезний пристрій було вперше розроблено, щоб допомогти відновити функцію ходьби у пацієнтів, паралізованих в результаті травми хребта, а тепер адаптовано для вирішення проблеми нестабільності артеріального тиску.

Дослідники описуючи свої перші результати за допомогою цієї технології, повідомляють, що пристрій стабілізує АТ у гризунів і приматів протягом тривалого періоду після гострої і хронічної травми спинного мозку. Пристрій також відновив нормальну гемодинаміку у пацієнта з травмою спинного мозку і гемодинамічною нестабільністю.

Ця нова технологія являє собою ультрасучасний нейропротез, який розроблений для заміни барорефлекса, що контролює і стабілізує АТ. Система постійно зчитує АТ в організмі і створює контрольну точку, де має бути АТ. Вона імплантується в твердий мозковий шар спинного мозку над точками гемодинаміки - ключовими областями, які активують і контролюють артеріальний тиск - в каудальному відділі. Обчислювальний алгоритм, що працює в режимі реального часу, відстежує артеріальний тиск, і коли тиск падає, він застосовує відповідний рівень стимуляції до точок гемодинаміки, які потім відправляють повідомлення, щоб звузити кровоносні судини для підвищення артеріального тиску.

У одного пацієнта, у якого прилад був протестований, цей підхід був «високоефективним», оскільки артеріальний тиск стабілізувався, а необхідність у використанні ліків для контролю артеріального тиску зникла. Якість життя також покращилася на 90%.

За оцінками науковців, нестабільність артеріального тиску спостерігається приблизно у половини пацієнтів з травмою спинного мозку і, як правило, більш серйозна при травмі спинного мозку більш високого рівня.

Автори відзначають, що необхідні клінічні випробування для оцінки безпеки і терапевтичної ефективності лікування на різних стадіях пошкодження спинного мозку.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin