Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

22.12.2021 11:57
Версія для друку
  • RSS

Чи доцільно призначати ривароксабан після COVID-19? 

Як показали результати багатоцентрового рандомізованого дослідження MICHELE, продовження антикоагуляційної терапії низькими дозами ривароксабану після госпіталізації з приводу COVID-19 може знизити ризик венозної тромбоемболії (ВТЕ) без збільшення ризику кровотечі у пацієнтів з групи високого ризику.

У випробуванні випадково було розподілено 318 пацієнтів на 2 групи, які отримували не менше 3 днів стандартну гепаринову тромбопрофілактику під час госпіталізації через COVID-19, а потім, при виписці з лікарні, ривароксабан (10 мг один раз на день) протягом 35 днів або не продовжували антикоагуляційну терапію.

При виписці всі пацієнти (середній вік 57,1 року; 40% жінки) мали підвищений ризик ВТЕ, який визначався за шкалою  IMPROVE для ВТЕ, не менше 4 або 2-3 балів, та  рівні D-димеру > 500 нг/мл.

Примітно, що в дослідження були виключені пацієнти з факторами ризику кровотечі, такими як тромбоцитопенія, ниркова недостатність, нещодавні кровотечі або хірургічне втручання, виразка шлунка або  особи, що приймали аспірин або клопідогрель. 

Комплексна кінцева точка ефективності включала симптоматичну або фатальну ВТЕ, безсимптомну ВТЕ на УЗД нижніх кінцівок та на легеневій КТ-ангіографії, симптоматичну артеріальну тромбоемболію та смерть від серцево-судинних хвороб на 35-й день.

Первинний результат ефективності спостерігався у 3% пацієнтів, які отримували ривароксабан, та у 9% пацієнтів, які не отримували антикоагулянтну терапію після виписки, що є значною різницею.

Позитивним результатом є  зниження ризику на дві третини для групи, яка отримувала ривароксабан, з відносним ризиком (ВР) 0,33 (95% ДІ, 0,13 - 0,90; P = 0,029). Цей висновок був викликаний переважно надмірною тромбоемболією легеневої артерії в контрольній групі, на яку припадало три смерті.

За критеріями Міжнародного товариства з тромбозів та гемостазу серйозних кровотеч в жодній із груп не спостерігалося. Частота клінічно значущих невеликих кровотеч була подібною в обох групах.

Дослідники заявляють, що незважаючи на те, що дослідження не таке вже й велике, це важливі рандомізовані дані. Що стосується того, чи можна екстраполювати результати на інші пероральні антикоагулянти прямої дії, такі як апіксабан, дабігатран або едоксабан, науковці відповідають однозначно ні, так як ці препарати різні.

Науковці вважають, що половина пацієнтів, виписаних з лікарні, матиме право на отримання тромбопрофілактики ривароксабаном. Це важливе повідомлення, не для всіх пацієнтів, а для осіб із високим ризиком тромбоемболічних подій та низьким ризиком кровотеч.

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Ефективне лікування гіперхолестеринемії

Роль нового інгібітора PCSK9 …

  >>>

Кровотеча у пацієнтів з фібриляцією передсердь

Яка терапія є більш безпечнішою?..

  >>>