Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

28.10.2022 14:20
Версія для друку
  • RSS

Американські рекомендації щодо ведення пацієнтів з атеросклеротичними серцево-судинними захворюваннями та мультиморбідністю 

Американський коледж кардіологів (ACC) випустив «Експертний консенсусний шлях прийняття рішень» (ECDP), щоб надати рекомендації щодо лікування та ведення пацієнтів з атеросклеротичними серцево-судинними захворюваннями (АСССЗ) та супутніми хронічними захворюваннями.

АСССЗ є одним із найпоширеніших хронічних захворювань у всьому світі, і у більшості пацієнтів з АСССЗ є інші хронічні стани. Проте більшість керівництв по клінічній практиці стосуються одного захворювання і не містять достатніх рекомендацій для пацієнтів з багатьма захворюваннями.

Спеціалісти зазначають, що «накладення» посібників з клінічної практики для конкретних захворювань може призвести до непередбачених наслідків для пацієнтів з АСССЗ та мультиморбідністю, включаючи поліпрагмазію, побічні ефекти, міжлікарські взаємодії та фінансову токсичність. І дотримання всіх можливих рекомендацій може бути непрактичним чи недоцільним у міру збільшення числа хронічних станів, скорочення тривалості життя та/або погіршення прогнозу.

Експертний консенсусний шлях прийняття рішень був розроблений клініцистами та зацікавленими сторонами із груп захисту інтересів пацієнтів, представників виробників ліків та систем охорони здоров'я.

Даний документ забезпечує комплексний та інтегративний підхід до лікування пацієнтів з АСССЗ та мультиморбідністю залежно від фази життя пацієнта з акцентом на системі цінностей, яка заохочує визначення пріоритетів терапії, адаптованої в рамках чотирьох областей: медичної, психо-емоційної, фізичного функціонування, соціального та фізичного середовища.

Автори документа стверджують, що такий підхід дає клініцистам та іншим членам команди з догляду багатовимірне розуміння пацієнта, щоб краще сприяти оптимізації лікування.

Важливо, щоб цілі, пріоритети та переваги пацієнтів враховувалися при ухваленні рішень про лікування. ECDP надає інструменти, що полегшують включення оцінки конкретного стану пацієнта та того, що найбільш важливо для пацієнта, у рішення про лікування.

Крім того вчені закликають клініцистів регулярно переглядати та узгоджувати всі медичні умови пацієнта та методи лікування, щоб виявити прогалини у догляді та можливості розставити пріоритети щодо втручань.

Скасування призначення одного чи кількох ліків чи методів лікування може бути найкращим варіантом для деяких пацієнтів, особливо коли їхня клінічна траєкторія та цілі охорони здоров'я змінюються.

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми