Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
04.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

25.08.2015 21:45
Версія для друку
  • RSS

Аеробні тренування та рівні біомаркерів патології в спинному мозку. 

Літні люди з хворобою Альцгеймера, що виконують програму аеробних вправ, набагато успішніше проходять когнітивні тестиРегулярні аеробні тренування сповільнюють розвиток симптомів деменції і впливають на рівні біомаркерів патології в спинному мозку.

На міжнародній конференції асоціації Альцгеймера (Alzheimer's Association International Conference (AAIC) +2015) були представлені дві роботи по вивченню впливу фізичних навантажень на прогресування деменції у людей з когнітивними порушеннями легкого та середнього ступеня.

Обидві роботи показують, що початок регулярних тренувань здатне забезпечити достовірне поліпшення за порівняно короткий термін. Що цікаво, поліпшуються не тільки сурогатні показники, а й об'єктивна продуктивність людей при виконанні когнітивних тестів.

Перша робота була виконана в Данії доктором Стіном Хасселбалхом (Steen Hasselbalch) з Данського центру досліджень деменції в Копенгагені (Danish Dementia Research Centre, Copenhagen, Denmark) і колегами. Вчені показали, що літні люди з хворобою Альцгеймера, що виконують програму аеробних вправ, набагато успішніше проходять когнітивні тести, ніж учасники з контрольної групи. Програма тренувань включала одну годину аеробного навантаження тричі на тиждень протягом 16 тижнів. Для досягнення переваги над контрольною групою достатньо було виконати 80% запланованих тренувань при підтримці 70% від максимального рівня частоти серцевих скорочень (#ЧСС). Якщо аналізувати результати нейропсихіатричного опитувальника (Neuropsychiatric Inventory (NI)), то за час дослідження показники контрольної групи погіршилися. З урахуванням того, що захворювання прогресує, це цілком зрозуміло. Однак ті, хто регулярно тренувалися, не тільки не погіршили свої показники, але навіть дещо поліпшили їх. Різниця в оцінці NI між групами склала 3,4 бала, 95% ДІ 0,9-6,0; р = 0,01.

Результати другого дослідження були представлені Лаурою Бейкер (Laura Baker, PhD) з медичної школи Вейк Форест в Уїнстон-Салемі, Північна Кароліна, США (Wake Forest School of Medicine, Winston-Salem, North Carolina). У ньому взяли участь 70 пацієнтів у віці від 55 до 89 років з предіабетом і легкими Амнестичними когнітивними порушеннями. Їх режим тренувань дещо відрізнявся від попереднього дослідження. Починаючись з малого - 10 хвилин вправ в тиждень - він поступово збільшувався до 45 хвилин в день не менше чотирьох разів на тиждень, до рівня 75-85% максимального рівня ЧСС. У всіх учасників вимірювали рівні біомаркерів в спинномозковій рідині, включаючи бета-амілоїд  і тау-білок. З'ясувалося, що в групі людей старше 70 років, які виконали програму тренувань, рівень тау-білка знизився на 14% (P = 0,0037). Крім того, аеробна активність збільшила приплив крові до мозку, у тому числі до тих областях, які сильніше за інших страждають при хворобі Альцгеймера. Продуктивність при виконанні когнітивних тестів після тренувань зросла на 15%.

Літературні посилання знаходяться в редакції www.WebCardio.org

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin