Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

22.12.2022 17:51
Версія для друку
  • RSS

«Обнадійливі» дані щодо вагітності при ішемічній хворобі серця 

Нове дослідження свідчить про те, що вагітні жінки з встановленим ішемічним захворюванням серця (ІХС) без іншого кардіологічного діагнозу мають більший ризик важкої захворюваності та смертності  матері, ніж жінки без серцевих захворювань. Однак після коригування інших супутніх захворювань ризик, пов’язаний з ІХС, без додаткових доказів кардіоміопатії, був відносно схожим на ризик інших захворювань серця з низьким ризиком.

Науковці зазначають, що це обнадійливі результати, ризик не дорівнює нулю, але жінки з ІХС зазнають незначного підвищеного ризику порівняно з жінками без існуючих захворювань серця. Проте з хорошим контролем серцево -судинних факторів ризику ці жінки мають хороші шанси на позитивний результат.

Це дослідження дає найбільший аналіз сьогодні, який вивчає ризик важкої захворюваності та смертності серед вагітних жінок з раніше встановленим ІХС.

Діагноз ІХС не включається в основну класифікацію, що використовується для захворювань серця під час вагітності -модифікована класифікація Всесвітньої організації охорони здоров'я (MWHO).  Ця класифікація включає інформацію про результати вагітності у жінок з багатьма захворюваннями серця, включаючи аритмії, вроджені вади серця, серцеву недостатність та аневризму аорти, але ішемічна хвороба серця відсутня.

За словами дослідників, це пов’язано з тим, що ІХС розглядається як стан, який в основному зустрічається у людей похилого віку. Але зараз збільшилася частина жінок, що завагітніли у пізнішому віці, а також фактори ризику ішемічної хвороби серця, таких як ожиріння та діабет, стали частіше зустрічатися у молодих жінок.

В ретроспективному когортному дослідженні проаналізували дані жінок, які були госпіталізацовані з 1 жовтня 2015 року по 31 грудня 2018 року. Дослідники порівнювали результати для жінок з раніше встановленою ІХС з жінками, які не мали явних кардіологічних патологій і для тих, хто мав легкі або складніші серцеві захворювання, включені до класифікації MWHO після контролю інших захворювань.

Основним результатом була тяжка материнська захворюваність або смерть. Важка захворюваність матері включає механічну вентиляцію, переливання крові та гістеректомію - більш важкі негативні результати вагітності для матері.

Результати показали, що з 11,556,136 госпіталізацій 65 331 пацієнтів мав ще один кардіологічний діагноз, а 3009 мали лише ІХС. Пацієнти з ІХС були старшими, а частота діабету та гіпертонії була вищою.

Несприятливі результати частіше зустрічалися серед пацієнтів із ІХС, ніж серед пацієнтів із захворюваннями серця та легкими захворюваннями серця (захворювання на ІІІ класу I-III MWHO).

З тих, хто раніше мав ІХС, 6,6% зазнали важкої захворюваності  матері або смерті порівняно з 1,5% людей без серцевих захворювань (відносний ризик порівняно з відсутністю серцевих захворювань, 4,3% ДІ, 3,5 - 5,2) .

Для порівняння 4,2% жінок із захворюваннями серця MWHO I-II та 23,1% захворювань серця MWHO II/III-IV зазнали  важкої захворюваність або смерті матері.

ІХС була пов'язана з більш високим ризиком важкої захворюваності  матері або смерті порівняно з відсутністю захворювання серця (скоригований ВР [сВР], 1,51; 95%ДІI, 1,19 - 1,92).

Для порівняння, сВР становив 1,90 для захворювань I-II-II класу та 5,87 (95% ДІ, 5,49-6,27) для більш важких захворювань серця, визначених як захворювання II/III-IV.

Не було суттєвих відмінностей у передчасному народженні у жінок з ІХС порівняно з тими, хто не мав захворювання серця.

За словами науковців, для жінок з ІХС дуже розумно розглянути планування вагітності. Ризик несприятливих результатів не такий високий, щоб вагітність була протипоказана.

Проте ці пацієнтки можуть потребувати додаткового моніторингу, але загалом вони мають високу ймовірність хорошого результату.

Тим не менш, автори дослідження зазначають, що важливо інформувати пацієнтів, що, хоча вагітність може розглядатися з низьким ризиком в умовах встановленого ІХС, 6,6% пацієнтів із ІХС зазнавали важкої захворюваності матері або смерті під час госпіталізації.

Також необхідно враховувати і супутні захворювання в обговоренні ризику вагітності.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin