Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

14.01.2022 00:00
Версія для друку
  • RSS

Як зберегти здоров’я серця у пацієнтів з цукровим діабетом? 

Новий документ Американської кардіологічної асоціації (AHA) підсумовує останні дослідження щодо  впливу на фактори серцево-судинного ризику при цукровому діабеті 2 типу, включаючи ліки, спосіб життя та соціальні детермінанти здоров'я.

Незважаючи на наявність ефективних методів лікування для зниження ризику серцево-судинних захворювань, наприклад, у Сполучених Штатах менше ніж 1 з 5 осіб з ЦД 2 типу та без встановлених серцево-судинних захворювань досягають цільових показників артеріального тиску, холестерину ЛПНЩ, глікованого гемоглобіну (HbA1c) та статусу тих, хто не палить.

Ця пропорція падає до менш ніж 1 з 10 осіб, якщо індекс маси тіла (ІМТ) менше 30 кг/м 2 включено до цільових показників, і навіть менше у осіб з встановленим атеросклеротичним серцево-судинним захворюванням.

Згідно з прес-релізом AHA, заява  не є рекомендаціями, а представляє собою експертний аналіз, який може стати основою для майбутніх посібників з клінічної практики.

У новій заяві розглядаються дані досліджень, отриманих до червня 2020 року, щодо здорового способу життя при діабеті та надлишковій вазі, цільових показників та контролю глікемії, артеріального тиску,  контролю рівнів ліпідів, антитромботичної терапії та скринінгу серцево-судинних та ниркових ускладнень, включаючи візуалізацію. У цьому документі також обговорюються клінічні наслідки нових цукрознижувальних препаратів на серцево-судинні захворювання.

Науковці зазначають, що на клінічну допомогу та лікування припадає лише 10-20% факторів, що впливають на результати щодо здоров'я. Інші 80-90% відносяться до соціальних детермінантів здоров'я.

В цілому, спеціалісти рекомендують підхід, орієнтований на пацієнта.

У документі узагальнено рекомендації інших професійних спільнот щодо цільових показників глікемії та препаратів, що знижують рівень глюкози, тобто цільові рівні HbA1c <7% або <6,5% для більшості,  з коригуваннями, заснованими на індивідуальних факторах, таких як очікувана тривалість життя . Рекомендується використовувати метформін як терапію першої лінії з наступним призначенням інгібітору натрій-глюкозного котранспортера-2 або агоніста глюкагоноподібного пептиду-1 для пацієнтів із встановленими серцево-судинними захворюваннями або факторами ризику.

Рекомендації щодо лікування артеріального тиску розрізняються між рекомендаціями AHA/Американського коледжу кардіологів (ACC) та Американської діабетичної асоціації (ADA), насамперед тим, що AHA/ACC рекомендує цільовий рівень <130/80 мм рт.ст., тоді як ADA рекомендує <140 мм рт.ст. /90 мм рт.ст. або <130/80 мм рт.ст. для осіб з високим ризиком, якщо це може бути досягнуто безпечно.

Щодо зниження рівня ліпідів, у документі процитовані рекомендації ACC/AHA 2018 року, в яких рекомендуються статини як терапія першої лінії як для первинної, так і для вторинної профілактики, при цьому статини з максимальною інтенсивністю використовуються в осіб з найвищим ризиком. Але знову ж таки лікування має бути індивідуальним, для пацієнтів, у яких статини не працюють або не переносяться, слід використовувати інші препарати.

І хоча використання антитромбоцитарних препаратів, тобто аспірину, добре зарекомендувало себе як вторинна профілактика при ЦД 2 типу, враховуючи нові дані, що свідчать про те, що ризик великих кровотеч може переважати переваги, необхідно ретельно зважувати ризики з використанням підходу, орієнтованого на пацієнта.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin