Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
05.08.2021

«Компания Alvogen была создана в 2009 году и всего за несколько лет сделала огромный прорыв в фармацевтической индустрии. Успех компании обеспечили инновационная бизнес-модель, динамичное развитие и фокус на результат.

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Gedeon Richter

27.05.2019 13:31
Версія для друку
  • RSS

Як зменшити прояви серцевої недостатності у пацієнтів з цукровим діабетом? 

Як  зменшити прояви серцевої недостатності у пацієнтів з цукровим  діабетом?З огляду на взаємозв'язок між ЦД 2 і  наслідками серцевої недостатності, дуже важливо, щоб лікування ЦД 2 не посилювало цей зв'язок, як раніше спостерігалося при лікуванні тіазолідиндіонами.  Замість цього, гіпоглікемічні препарати повинні мати нейтральний ефект або зменшувати ризик серцевої недостатності.

Інгібітори натрій-глюкозного котранспортера 2 типу (SGLT2) є відносно новим класом препаратів, який знижує рівень глюкози в плазмі шляхом пригнічення реабсорбції глюкози в проксимальних канальцях нирок, без збільшення гіпоглікемії, і сприяє зниженню ваги за рахунок індукції глікозурії. Позтивний  вплив інгібіторів SGLT2 на серцеву недостатність нещодавно було підтверджено в основних дослідженнях щодо серцево-судинних (СС) наслідків. Перше з них, EMPA-REG OUTCOME, включало 7020 пацієнтів з ЦД2 з встановленими серцево-судинним захворюваннями (ССЗ), які були рандомізовані на групи емпагліфлозіну або плацебо. Емпагліфлозін проти плацебо приводив до значного зниження ризику серйозних побічних серцево-судинних подій на 14% (тяжка серцево-судинна подія(MACE); нефатальний інфаркт міокарда; нефатальний інсульт і смертність від серцево-судинних захворювань), зі значним зниженням на 32%  частоти госпіталізації з приводу серцевої недостатності і зниженням смертності від серцево-судинних захворювань і смертності від усіх причин на 38% і 32% відповідно. У другому дослідженні CANVAS, 10 142 пацієнта з ЦД 2 та зі встановленим серцево-судинним захворюванням (66%) або з високим ризиком серцево-судинних захворювань (34%) були рандомізовані на групу канагліфлозіну та плацебо.  Подібне зниження MACE на 14% спостерігалося при застосуванні канагліфлозіна на противагу  плацебо, а також значне скорочення госпіталізації з приводу серцевої недостатності на 33% у групі застосування препарату.

В останньому і найбільшому дослідженні, DECLARETIMI 58, дапагліфлозін порівнювався з плацебо у 17 160 пацієнтів з ЦД 2, де 59% були пацієнтами первинної профілактики. Дапагліфлозін не знижував загальний первинний результат MACE в порівнянні з плацебо, але перевершував в зниженні смерті від серцево-судинних захворювань або серцевої недостатності на 17%, що обумовлено значним зниженням на 27% госпіталізації з приводу серцевої недостатності. В рамках додаткового аналізу було виявлено, що дапагліфлозін зменшує кількість госпіталізацій при серцевій недостатності незалежно від вихідної фракції викиду, хоча найбільша перевага спостерігалося серед пацієнтів з високим ризиком і зниженою ФВ ЛШ. Цікаво, що більш низькі показники госпіталізації з приводу серцевої недостатності виникали на ранніх стадіях у пацієнтів зі зниженою фракцією викиду, та приблизно через 12 місяців у людей без зниженої фракції викиду, що передбачає можливі віддалені позитивні ефекти.

Передбачувані механізми серцево-судинного  захисту за допомогою інгібіторів SGLT2 залишаються невирішеними. Раннє поліпшення гемодинамічного статусу (тобто зниження переднавантаження і постнавантаження) у зв'язку зі зменшенням перевантаження рідиною, особливо в інтерстиціальному компартменте за допомогою індукованого SGLT2 діурезу і натрійурезу, може бути найбільш важливим механізмом.  Позитивний вплив на серцевий метаболізм і мітохондріальну функцію (тобто зниження метаболізму жирних кислот і більш ефективне використання кетонових тіл) і збереження ниркової функції також можуть сприятливо впливати на зменшення ризику серцевої недостатності. Важливо відзначити, що ці ефекти також спостерігаються у осіб без ЦД, забезпечуючи обгрунтування для оцінки потенційної користі інгібіторів SGLT2 у пацієнтів з серцевою недостатністю незалежно від супутнього ЦД.

З огляду на дані великомасштабних досліджень серцево-судинних захворювань, використання інгібіторів SGLT2 рекомендується для зниження ризику серцевої недостатності і смертності в останніх рекомендаціях європейських і американських асоціацій діабетологів, а також  інгібітори SGLT2 розглядаються як пріоритетний метод лікування ЦД2 у пацієнтів з серцевою недостатністю або з ризиком серцевої недостатності.

Недавні випробування також дають уявлення про безпеку інших нових класів гіпоглікемічних препаратів щодо серцево-судинних захворювань. Серед інгібіторів діпептіділпептідази-4  саксагліптін не слід застосовувати у пацієнтів з серцевою недостатністю або з ризиком серцевої недостатності, тоді як з алогліптіном рекомендується призначати з обережністю. Немає ніяких даних за несприятливий вплив  лінагліптіну або сітагліптіну. Глюкагоноподібні  агоністи рецептора пептиду-1 продемонстрували нейтральний ефект на серцеву недостатність в дослідженнях щодо наслідків серцево-судинних захворювань.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin