Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.02.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

09.07.2022 16:22
Версія для друку
  • RSS

Високий ризик серцево-судинних захворювань у жінок 

Результати нового дослідження показали, що вагітні жінки з синдромом полікістозних яєчників (СПКЯ) схильні до значного підвищеного ризику серцевих ускладнень при госпіталізації під час та після пологів.

За оцінками, 5 мільйонів жінок дітородного віку у Сполучених Штатах страждають на СПКЯ, гормональний розлад, пов'язаний з безпліддям. Також відомо, що СПКЯ сприяє розвитку кардіометаболічних порушень, високому рівню холестерину та високому артеріальному тиску.

Науковці заявляють, що навіть з урахуванням прееклампсії, віку, супутніх захворювань та раси СПКЯ був пов'язаний із підвищенням ризику серцевої недостатності на 76%, на 82% ризику утворення тромбів у години та дні перед пологами у лікарняних умовах порівняно з жінками без СПКЯ.

Госпіталізація жінок із СПКЯ також була пов'язана з більш тривалим перебуванням у лікарні порівняно з жінками без СПКЯ (3 дні проти 2) та вищими витратами.

За 17-річний період аналізу кількість жінок із СПКЯ зросла з 569 на 100 000 пологів до 15 349 на 100 000 пологів. Це частково пояснюється більшою обізнаністю та кращою діагностикою.

Спеціалісти стверджують, що акушери-гінекологи можуть проводити більше профілактичної роботи, щоб інформувати пацієнтів про ризики для серця під час пологів, так і спрямовувати пацієнток до відповідних спеціалістів-кардіологів. Ці жінки можуть звернутися до гінеколога через симптоми, можливо, нерегулярні менструації, але водночас слід проконсультуватися з приводу довгострокових серцево-судинних ускладнень. І після вагітності вони повинні пройти оцінку серцево-судинної системи.

Нинішнє дослідження було проведено слідом за мета-аналізом, в якому було виявлено, що у жінок із СПКЯ вдвічі вища ймовірність кальцифікації коронарних артерій, провісника атеросклерозу та ознаки раннього початку серцево-судинних захворювань, ніж у  жінок без СПКЯ.

Науковці говорять, що лікарі не повинні припускати, що всі жінки репродуктивного віку належать до групи низького ризику. Це вікно часу, коли ще можливо змінити траєкторію на початку.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin