Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
29.05.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

27.11.2020 16:37
Версія для друку
  • RSS

Вплив фінеренону на серцево-судинні захворювання при цукровому діабеті. 

Результати 3 фази дослідження FIDELIO-DKD продемонстрували, що фінеренон, перший антагоніст нестероїдних мінералокортикоїдних рецепторів, має позитивний ефект на серцево-судинну систему у пацієнтів з цукровим діабетом 2 типу (ЦД) і хронічним захворюванням нирок (ХХН), незалежно від того, чи вони мають серцево-судинні захворювання.

 

Дослідники заявляють, що фінеренон продемонстрував переваги щодо захисту від первинних і вторинних серцево-судинних подій. Лікування фінереноном знизило частоту серцево-судинної смерті, нефатального ІМ або інсульту або госпіталізації з приводу серцевої недостатності в порівнянні з плацебо на відносні 15% серед пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями (ССЗ) в анамнезі і на відносні 14% серед пацієнтів без них.

Результати дослідження FIDELIO-DKD, в якому взяли участь 5674 пацієнта,  показали значну гетерогенність на основі наявності або відсутності серцево-судинних захворювань для основної кінцевої точки дослідження, складеного ниркового показника, який підраховував комбінований рівень смертності від ниркових причин, ниркової недостатності або стійке зниження розрахункової швидкості клубочкової фільтрації не менше ніж на 40%. Дослідники включали пацієнтів в FIDELIO-DKD з ЦД 2 типу і хронічною хворобою нирок (ХХН). Поширеність серцево-судинних захворювань в анамнезі склала 46%.

Серед пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями в анамнезі сумарний несприятливий результат серцево-судинних подій становив 8,5 / 100 пацієнтів-років у пацієнтів, які отримували плацебо, і 7,18 / 100 пацієнтів-років серед пацієнтів, що приймали фінеренон, протягом в середньому 2,6 року спостереження. абсолютна різниця між групами в 1,32 на 100 пацієнтів-років. Серед пацієнтів, які отримували первинну профілактику, частота випадків серцево-судинних подій під час подальшого спостереження була приблизно вдвічі менше, ніж у пацієнтів, які отримували вторинну профілактику. В результаті в групі плацебо частота склала 3,92 на 100 пацієнтів-років, а в групі фінеренона - 3,43 на 100 пацієнтів-років, тобто абсолютна різниця 0,49 на 100 пацієнтів-років.

У FIDELIO-DKD практично всі пацієнти проходили фонову терапію інгібітором ренінангіотензинової системи (РАС), тому результати дослідження припускають, що лікування повинно включати як мінімум подвійну терапію фінереноном і інгібітором РАС. Менше 5% отримували фонову терапію інгібітором натрій-глюкозного котранспортера 2 (SGLT2), який недавно визнаний ще одним ключовим засобом для лікування ХХН у пацієнтів з ЦД2, що створює перспективу потрійної терапії, хоча цей підхід поки не пройшов проспективне тестування.

Сукупність доказів дозволяє припустити, що фінеренон можна застосовувати у пацієнтів з ЦД2 з серцево-судинними захворюваннями або без них.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin