Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
28.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

30.11.2014 17:57
Версія для друку
  • RSS

В Україні створять мережу мобільних пунктів екстреної допомоги (МПЕД) 

На спільній зустрічі з в.о. Міністра охорони здоров'я України було підписано відповідну угоду...В МОЗ України відбулася зустріч в.о. Міністра охорони здоров’я України В.Лазоришинця з Президентом Товариства Червоного Хреста України І.Г. Усіченком та Главою Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан.

Сторони підписали спільну Угоду про партнерство з метою створення в Україні «мережі мобільних пунктів екстреної допомоги» (МПЕД) на існуючій платформі послуг первинної медико-санітарної допомоги (ПМСД) та послуг дільничних патронажних сестер.

Угодою визначено, що МПЕД будуть функціонувати як система допомоги на рівні громад для надання послуг населенню в системі первинної та вторинної медичної допомоги. МПЕД будуть виконувати наступні функції:

1. Збір демографічних даних;

2. Медико-санітарне обслуговування дітей;

3. Нагляд за харчуванням;

4. Ведення інфекційних захворювань;

5. Медико-санітарне обслуговування матерів і новонароджених;

6. Ведення неінфекційних захворювань;

7. Нагляд за впливом навколишнього середовища на здоров’я.

МПЕД будуть складатися з водія/логіста, акушерки, медсестри і лікаря та будуть працювати на транспортних засобах, повністю оснащених лікарськими препаратами та обладнанням, атестованими і закупленими ВООЗ.

Проект створення МПЕД носить пілотний характер. На сьогодні готуються до роботи сім мобільних бригад, які зосереджені будуть в першу чергу на тих територіях, де налічується найбільша кількість тимчасово переселених осіб: Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Донецька та Луганська.

За словами в.о. Міністра охорони здоров’я України Василя Лазоришинця, ця угода дасть можливість наблизити первинну медико-санітарну допомогу до пацієнтів та покращити її якість, в першу чергу для тимчасово переміщених осіб та в зоні проведення АТО.

«МОЗ України готове надавати усю необхідну допомогу в рамках реалізації цієї угоди: здійснювати загальне керівництво партнерською програмою та сприяти в межах компетенції її реалізацією через логістичну, адміністративну та будь-яку іншу відповідну підтримку. В зв’язку з цим буде створена робоча група з координатором від МОЗ та видано відповідний наказ, - зазначив він. - Думаю, досвід, набутий на цих семи бригадах, буде позитивним, і можна буде говорити про подальше розширення їх кількості».

Сторони дійшли згоди, що ідея створення МПЕД є вкрай необхідною для забезпечення потреб в медичній допомозі населення України. «Ця допомога буде ефективною не лише для внутрішньо переміщених осіб, а й для тих, хто залишився чи повертається до своїх домівок, та того населення, що приймає переселенців, - підкреслила Глава Бюро ВООЗ в Україні д-р Доріт Ніцан. – ВООЗ готовий надавати усіляку підтримку населенню Україні в цей непростий час».

Також, на думку президента Товариства Червоного Хреста в Україні Г. Усіченка, це буде експериментальна площадка надання первинної допомоги в сільській місцевості на рівні громад. Для успішної реалізації цієї програми має бути налагоджена чітка координація дій на рівні місцевих структур охорони здоров’я.

Прес-служба МОЗ України

www.moz.gov.ua

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Найпоширеніше ускладнення фібриляції передсердь

Ризик виникнення цього ускладнення вдвічі більший за ризик інсульту при ФП…

  >>>