Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

05.03.2021 17:33
Версія для друку
  • RSS

Тромбопрофілактика при онкозахворюваннях 

Нові рекомендації Американського товариства гематологів «настійно рекомендують» не використовувати тромбопрофілактику у амбулаторних пацієнтів, які проходять хіміотерапію при онкопатології з низьким ризиком венозної тромбоемболії (ВТЕ), також не  використовувати у цих пацієнтів тромбопрофілактику   антагоністами вітаміну К.

Рекомендації беруть до уваги велику кількість доказів, ризики смертності, ВТЕ і кровотечі, а також враховують якість життя, прийнятність та вартість, враховуючи, що ВТЕ є частим ускладненням у пацієнтів з онкологічними захворюваннями, у яких помітно підвищений ризик захворюваності і смертності від ВТЕ.

Автори рекомендацій зазначили, що ВТЕ в онкологічних хворих може перешкодити лікуванню, збільшити ризик смертності і збільшити витрати, додавши, що ВТЕ також може негативно вплинути на якість життя хворих на рак. Більше 50% тромботичних подій відбувається протягом 3 місяців з моменту постановки діагнозу раку, в той час як більшість методів лікування раку будуть в стадії реалізації. Пацієнти, які все ще намагаються змиритися з недавнім діагнозом раку, часто  не вважають виникнення ВТЕ загрозою життю, підтвердженням серйозності їх стану і поганою прогностичною ознакою.

Мета рекомендацій, які також стосуються профілактики ВТЕ у госпіталізованих пацієнтів з онкологічними захворюваннями і використання антикоагулянтів для лікування ВТЕ у пацієнтів з онкологічними захворюваннями, - забезпечити підтримку клінічних рішень для спільного прийняття рішень пацієнтами і клініцистами.

Засновані на фактичних даних рекомендації з профілактики та лікування ВТЕ у амбулаторних пацієнтів з активними онкологічними захворюваннями також включають «умовну рекомендацію» по використанню  для тромбопрофілактики прямих оральних  антикоагулянтів (ПОАК) апіксабану або ривароксабану,  при помірному або високому ризику ВТЕ.

Група фахівців також настійно рекомендує використовувати низькомолекулярний гепарин (НМГ) замість нефракціонованого гепарину для початкового лікування ВТЕ у хворих на рак і пропонує використовуючи НМГ або фондапаринукс. Крім первинної профілактики у амбулаторних і госпіталізованих пацієнтів і початкового лікування ВТЕ, це також стосуються первинної профілактики для онкологічних пацієнтів з центральним венозним катетером, лікування ВТЕ у хірургічних хворих на рак, короткотривалого і довготривалого лікування.

 При створенні документу спеціалісти покладалися на оновлені і оригінальні систематичні огляди даних. Умовні рекомендації, на відміну від сильних рекомендацій, визначаються фахівцями як «пропозиції», і всі 33 рекомендації, що становлять керівні принципи, включають заяву про силу відповідних доказів.

Група рекомендацій умовно рекомендує:

• Відмову від парентеральної або пероральної тромбопрофілактики у онкологічних хворих з центральним венозним катетером.

• Використання НМГ або фондапаринукса для хірургічних хворих на рак.

• Використання ПОАК для короткотривалого лікування ВТЕ і НМГ або ПОАК для тривалого лікування ВТЕ в онкологічних хворих.

Таким чином, нові рекомендації спрямовані на зниження частоти ВТЕ, ризику кровотеч, захворюваності та витрат, тим самим покращуючи якість життя пацієнтів.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin