Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

27.04.2020 13:51
Версія для друку
  • RSS

Тромбопрофілактика при COVID-19 

У перших  повідомленнях з Китаю припускали порушення гемостазу, такі як підвищення рівня D-димеру і протромбіну, у пацієнтів з COVID-19. Друга хвиля в Італії, Німеччині та Іспанії принесла повідомлення про тривожно високі показники венозного і артеріального тромбозу. Незабаром після цього клініцисти стали свідками подібних випадків в Нью-Йорку.

Враховуючі проблеми тромбопрофілактики, що потребували негайного вирішення  провідні науковці протягом 2 тижні, працювали над  існуючими даними з цього питання і підготували документ, що був схвалений, зокрема, Міжнародним товариством з тромбозів і гемостазу.

У звіті узагальнені дані про патогенез, діагностику та лікування тромботичних захворювань у пацієнтів з COVID-19, а також про те, як вести пацієнтів з тромботичними захворюваннями без COVID-19.

Група експертів підкреслює потенційну взаємодію між препаратами для боротьби з COVID-19 і антитромботичними засобами.

Консенсус полягає в тому, що COVID-19 може збільшувати схильність пацієнтів  до артеріальних і венозних тромботичних захворювань, але  не відомо про надлишок тромбоутворення. Не існує даних порівнянь з історично підібраними пацієнтами з ВРІТ, у яких частота тромбозів була не  незначною, в межах від 5% до 20%, і становила в середньому від 7% до 7,5%, навіть незважаючи на тромбопрофілактику.

Цифри для пацієнтів з COVID-19 також були змінними. У публікації з Нідерландів цитується 31% кумулятивної захворюваності тромботичними ускладненнями у пацієнтів з ВРІТ, які отримували хоча б стандартну тромбопрофілактику. 23% пацієнтів з COVID-19 мали гостру тромбоемболію легеневої артерії (ТЕЛА) при КТ-ангіографії в США, і 30% у Франції

Експерти відзначають, що діагностика венозних тромбоемболій (ВТЕ) або ТЕЛА може бути складним завданням серед пацієнтів з COVID -19. Дослідження з візуалізації можуть не проводитися через ризик передачі інфекції або через нестабільність пацієнта. Доступ до візуалізації також може бути обмежений необхідністю тримати пацієнтів в положенні лежачи.

Терапевтична антикоагуляція є основою лікування ВТЕ, але оптимальний режим антикоагуляції є одним з найбільших невідомих в цій пандемії.

Науковці зазначають, що профілактика має вирішальне значення для більшості госпіталізованих пацієнтів, єдиними протипоказання  можуть бути активна кровотеча або вкрай низька кількість тромбоцитів.

Профілактична терапія, як було показано, запобігає тромботичним явищам у багатьох госпіталізованих пацієнтів до COVID-19, і є деякі попередні і обмежені докази, щоб сказати, що це поширюється і на пацієнтів з COVID-19.

Для профілактики пацієнти зазвичай отримують низькомолекулярний (НМГ) або підшкірний гепарин, але в деяких клініках застосовують більш інтенсивну антикоагуляцію. Важливо відзначити, що, хоча у цих пацієнтів підвищений ризик розвитку тромботичних подій, ризик виникнення кровотеч, ймовірно, також підвищено у багатьох, особливо у критично хворих пацієнтів з аномальними гемостатичними параметрами.

Вирахувати пацієнтів, які можуть отримати вигоду з більш інтенсивної антикоагуляції, дуже складно, і потрібно більше досліджень і даних, щоб визначити «правильних» пацієнтів, які можуть отримати вигоду з такої терапії.

Як НМГ, так і  нові оральні антикоагулянти (НОАК) володіють тією ж перевагою - не потрібно регулярний моніторинг ефективності, однак НМГ може бути кращим рішенням для госпіталізованих пацієнтів з COVID-19.

З огляду на більш тривалий період напіврозпаду, ефект НОАК може збільшувати ймовірність кровотечі, що є небажаним при проведенні різних медичних процедур.

Експертна група також зазначає, що НОАК можуть потенційно взаємодіяти з рядом ліків, в тому числі з досліджуваним лікуванням COVID-19.

З цих причин лікарі переводять своїх госпіталізованих пацієнтів з COVID-19, особливо з декомпенсацією, з НОАК на НМГ.

Для більш стабільних пацієнтів, які можуть бути виписані з стаціонарного відділення найближчим часом, зберігання НОАК не є необґрунтованою стратегією.

Хоча спеціалісти недавно вказали на більш високий ризик важкого COVID-19 у пацієнтів, що приймають розріджувачі крові, немає ніяких доказів того, що антиагреганти або антикоагулянти збільшують ризик зараження або розвитку важкого COVID-19.

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin