Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

17.12.2020 17:36
Версія для друку
  • RSS

Топ-5 новин в кардіології 2020 року 

1. COVID-19 і кардіологія

До 2020 року в новинах медицини домінували хвороби серця і рак. Пандемія COVID-19 все змінила. Тепер увага зосередилася на вірусологах, епідеміологах, лікарях стаціонарів, лікарях швидкої медичної допомоги та реанімації.

Уроки, отримані при COVID-19, дають інформацію про найважливіші аспекти кардіології: як використовувати дані для надання допомоги пацієнтам.

2. Інгібітори SGLT2.

У пацієнтів з серцевою недостатністю зі зниженою фракцією викиду плацебо-контрольоване дослідження емпагліфлозіну EMPEROR-Reduced та  дослідження дапагліфлозіну при DAPA-HF в значній мірі підтвердило переваги зазначених препаратів.

EMPEROR виявив статистично значуще зниження на 25% комбінованої кінцевої точки смерті від серцево-судинних захворювань (ССЗ) і госпіталізації з приводу серцевої недостатності. Метааналіз двох випробувань підтвердив користь препаратів при смерті від всіх причин, смерті від серцево-судинних захворювань, серцевої недостатності, госпіталізації і комбіновану кінцеву точку з боку нирок. І обидва інгібітори SGLT 2 показали однакову дію у пацієнтів з діабетом і без нього.

Новий інгібітор SGLT1 2, сотагліфлозін, також запобігав серцево-судинним наслідкам в двох дослідженнях: в дослідженні SOLOIST брали участь пацієнти з діабетом і загостренням серцевої недостатності, а в SCORED брали участь пацієнти з діабетом і хронічною хворобою нирок (ХХН).

Було більше хороших новин про ХХН, коли дослідження DAPA-CKD показало, що дапагліфлозін знижує загальний нирковий ризик  на 39% в порівнянні з плацебо. Ці результати були аналогічні результатам досліджень CREDENCE і CANVAS.

Науковці зазначають, що цей клас препаратів може перервати низку невдач в лікуванні серцевої недостатності із збереженою фракцією викиду.

3. Патологія аортального клапана.

До січня стандартною практикою для пацієнтів з важким аортальним стенозом (АС) було дочекатися появи симптомів, перш ніж виконувати хірургічне втручання. В цьому році, однак, південнокорейська група опублікувала рандомізоване контрольоване дослідження (РСІ), що порівнює ранню операцію на аортальному клапані з консервативною терапією у безсимптомних пацієнтів з важким АС, і виявила значне зниження смертності на 91% при ранньому хірургічному втручанні.

 У дослідження PARTNER 3 порівнювали TAVR (транскатетерне протезування аортального клапана) і SAVR у пацієнтів з більш низьким ризиком. На відміну від всіх інших випробувань TAVR, PARTNER 3 включав повторну госпіталізацію в якості основної кінцевої точки. Це призвело до помітних позитивних результатів для TAVR через 1 рік; але за результатами 2-х річного періоду частота інсульту і смертності істотно не відрізнялася в двох групах. Тромбоз клапана був значно вище в групі TAVR (2,6% проти 0,7% для SAVR; P = 0,02).

4. Захворювання лівої коронарної артерії.

У січні дослідники NOBLE опублікували 5-річні результати свого дослідження, в якому порівнювали черезшкірне коронарне втручання (ЧКВ) з стентами з лікарським покриттям і коронарне шунтування (АКШ) у пацієнтів із захворюванням лівої коронарної артерії. ЧКВ поступається АКШ по первинній кінцевій точці - смерті, непроцедурному інфаркту міокарда (ІМ) та повторній реваскуляризації.

5. Ранній контроль ритму при ФП

Основні результати трьох досліджень, опубліковані в цьому році, переконують, що ранній контроль ритму дає кращі результати.

Дослідження EAST-AFNET 4 було прагматичним, але не сліпим, в якому порівнювали ранній контроль ритму за допомогою ліків або абляції зі звичайним доглядом у пацієнтів з фібриляцією передсердь (ФП). Ранній контроль ритму привів до статистично значимого зниження на 21% комбінованого первинного результату, такого як смерть від серцево-судинних захворювань, інсульт, госпіталізація з серцевої недостатності або гострий коронарний синдром.

У випробуваннях STOP AF і EARLY-AF порівнювали абляцію кріобалоном з антиаритмічними препаратами у пацієнтів без контролю ритму. В обох дослідженнях абляція перевершувала лікарські препарати в комбінованій кінцевій точці епізодів аритмії.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin