Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

10.12.2020 17:11
Версія для друку
  • RSS

Супутні захворювання та неврологічні розлади при COVID-19 

Згідно з новим дослідженням неврологічні ускладнення COVID-19 часто зустрічаються у пацієнтів з діабетом і гіпертонією.

Науковці стверджують, що пацієнти з цими станами можуть мати більш високий ризик неврологічних ускладнень і повинні знаходитися під ретельним наглядом.

Дослідницька група відзначила, що маркери запалення в крові були високими у пацієнтів, яким була проведена ​​КТ і МРТ, що змусило їх повірити, що цитокіновий шторм від пневмонії COVID-19 міг викликати запалення в головному мозку. Крім того, низький рівень кисню у пацієнтів з пневмонією або запаленням легень може привести до гіпоксичних і ішемічних пошкоджень.

Дослідники вивчили медичні карти 1357 пацієнтів з COVID-19. Вони виявили 81 пацієнта, яким була зроблена томографія головного мозку. З них 73 пройшли комп'ютерну томографію. У 18 з 81 пацієнта були «критичні» результати, які визначаються гострим / підгострим внутрішньочерепних крововиливом, гострим / підгострим інфарктом, оклюзією судин, гіпоксично-ішемічною енцефалопатією або грижею.

З 81 пацієнта, яким робили МРТ або КТ, 52 (64,2%) мали в анамнезі гіпертонію і 32 (39,5%) мали цукровий діабет 2 типу.

У групі з 18 пацієнтів з критичними результатами аналізів 13 (72,2%) мали гіпертонію і 9 (50,0%) - діабет 2 типу.

Дослідники говорять, що неврологічні ускладнення COVID-19 вимагають подальшого вивчення, оскільки запалення може привести до ускладнень пізніше.

З точки зору клініциста викликає занепокоєння те, що у деяких людей може бути запалення з відстроченими наслідками, так вже через 4 тижні у них може бути інсульт.

Дослідники повідомили, що неврологічні ускладнення не завжди пов'язані з віком пацієнтів. Хоча середній вік 18 пацієнтів з критичними параметрами становив 60,5 років, семеро з них були молодші 55 років і троє були старше 40 років.

З 81 пацієнта, яким була проведена неврологічна візуалізація, 18 (22%) померли. Троє з 18 з критичними результатами померли від внутрішньопаренхіматозних крововиливів.

Дослідницька група в даний час продовжує  вивчати пацієнтів з COVID-19 для виявлення неврологічних ускладнень.

Неврологічні ускладнення, пов'язані з COVID-19, можуть бути додані до зростаючого списку медичних проблем, які потрібно уважно відстежувати.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin