Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
29.05.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

30.10.2020 16:29
Версія для друку
  • RSS

Статини і ризик колоректального раку 

Результати нового метааналізу показали, що використання статинів може значно знизити ризик колоректального раку (КРР) у пацієнтів із запальним захворюванням кишечника (ЗЗК) або без нього.

Раніше використання статинів було пов'язано зі зниженням ризику раку, включаючи гепатоцелюлярну карциному, рак грудей, шлунка, підшлункової залози і жовчних шляхів, але переконливих даних щодо такого ефекту на ризик колоректального раку не було.

Дослідники проаналізували дані 52 досліджень, включаючи 8 рандомізованих клінічних випробувань, 17 когортних досліджень і 27 досліджень випадок-контроль. Із 11 459 306 пацієнтів приблизно 2 мільйони отримували статини, а приблизно 9 мільйонів - ні.

Щоб оцінити взаємозв'язок у пацієнтів з ЗЗК, дослідники провели окремий метааналіз за участю 15 342 пацієнтів. У популяції без ЗЗК використання статинів було пов'язано з 20% зниженням ризику КРР (відношення шансів 0,80; 95% довірчий інтервал 0,73-0,88; P менше 0,001). У пацієнтів з ЗЗК вживання статинів було пов'язано зі зниженням ризику КРР на 60% (сукупний ВР, 0,40; 95% ДІ, 0,19-0,86, P = 0,019).

Дослідники також запропонували деякі механізми розуміння того, чому статини мають протиракову дію, звернувши увагу на центральну роль біосинтезу холестерину в розвитку і / або прогресуванні злоякісних новоутворень.

Науковці зазначають, що необхідні проспективні дослідження, щоб підтвердити зниження ризику КРР в популяції з ЗЗК, включаючи те, чи розрізняються ефекти статинів у пацієнтів з виразковим колітом і хворобою Крона.

Факт, що статини пов'язані зі зниженням ризику КРР при ЗЗК, забезпечує додаткову підтримку клінічної важливості протипухлинних ефектів статинів. Цей ефект спостерігався при онкопатології печінки і очікує проспективного підтвердження.

Літературні посилання знаходяться в редакції Wecardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin