Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

22.10.2019 13:54
Версія для друку
  • RSS

Серцево-судинний ризик у жінок з неалькогольною жировою хворобою печінки. 

Результати нового дослідження показали, що жінки з неалкогольною жировою хворобою печінки (НАЖХП) втрачають серцево-судинний захист, який притаманний їх статі, і тому ризик серцево-судинних подій у них недооцінюється.

В результаті ризик смертності та серцево-судинних захворювань, таких як інфаркт міокарда та інсульт, значно вище у жінок з НАЖХП ніж у чоловіків.
Дослідники виявили, що калькулятори ризику, що використовується лікарями, недооцінюють ризик серцево-судинних захворювань у людей з НАЖХП, особливо у жінок. Ці дані важливі, оскільки вони можуть вплинути на своєчасне призначення аспірину і статинів.


У новому дослідженні вивчали дані 3869 дорослих пацієнтів з діагнозом НАЖХП в період з 1997 по 2014 рік, і 15 209 осіб, які відповідали віку і статі, із загальної популяції з групи контролю.


Протягом періоду спостереження було зареєстровано 3 851 серцево-судинних подій.
Представниці жіночої статі були захищені від ішемічних серцево-судинних подій в контрольній групі (відношення ризиків (ВР) 0,71), але мали значно менший захист в групі НАЖХП (ВР 0,90).


Отримані дані підтвердилися навіть після стратифікації по залежних від часу серцево-судинних факторах ризику (наприклад, діабет, куріння, гіпертонія, дисліпідемія) і після контролю діагностичного тестування (ферменти печінки та ультразвукове дослідження) під час планових медичних обстежень.
Науковці зазначають, що в цілому, небажані події були вище у жінок, ніж у чоловіків з НАЖХП — серцево-судинні захворювання (18% проти 9%) і смертність (9% проти 6%).

З огляду на зниження рівня серцево-судинного захисту жінок, команда дослідників також оцінила ефективність  підрахунку  10-річного прогнозу ризику розвитку атеросклеротичних серцево-судинних захворювань (інфаркт або інсульт). Вони виявили постійне недооцінювання 10-річного ризику інфаркту міокарда або інсульту у жінок з НАЖХП, тоді як ризик серцево-судинних захворювань у жінок без НАЖХП переоцінюється.


Спеціалісти стверджують, що поки не буде розроблена більш точна оцінка ризику, наявність НАЖХП слід розглядати як «червоний прапорець» для будь-якого лікаря, незалежно від розрахункового ризику пацієнта, і слід пропонувати відповідне консультування або лікування пацієнту.


Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin