Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

29.01.2021 11:58
Версія для друку
  • RSS

Ризики для пацієнтів з COVID-19 та фібриляцією передсердь 

Результати двох досліджень продемонстрували, що короткострокова смертність різко зростає серед пацієнтів, госпіталізованих з COVID-19, у яких виявлена ​​фібриляція передсердь (ФП), особливо, яка виникла вперше, це як предиктор несприятливих ранніх результатів вказує на необхідність більш агресивного лікування.

Відповідно до аналізу схильності, госпітальна смертність у пацієнтів з  ФП, що виникла вперше, підскочила на 56%, незалежно від інших маркерів ризику, в тому числі деяких, що відповідають за запалення. Ризик для таких пацієнтів з будь-якою формою ФП у порівнянні з пацієнтами без ФП збільшувався майже так само високо.

У перше дослідження були включені 9564 пацієнта, які були госпіталізовані з COVID-19 протягом березня та квітня 2020 року, з яких у 17,6% була виявлена ​​ФП. Близько двох третин з цієї підгрупи мали ФП, що  виникла вперше, а у решти була ФП в анамнезі; вони склали 1109 і 578 пацієнтів відповідно.

Ті, у кого була ФП під час госпіталізації, були тяжчі, ніж пацієнти без ФП; 37,5% і 15,9% відповідно (P <0,0001) в кінцевому підсумку отримали ШВЛ.

При порівнянні пацієнтів з ФП і без ФП під час госпіталізації серед тисячу двісті тридцять вісім пар, що відповідають схильності, отриманих із загальної когорти, 54% і 37,2%, відповідно (P <0,0001), померли під час госпіталізації, відносний ризик внутрішньолікарняної смертності (ВР) 1,46 (95% ДІ, 1,34 - 1,59).

В аналогічному аналізі 500 пар пацієнтів з ФП, що виникла вперше, у порівнянні з ФП в анамнезі, 55,2% і 46,8% відповідно (P = 0,009) померли під час госпіталізації; ВР внутрішньолікарняної смертності склав 1,18 (95% ДІ, 1,04-1,33).

За словами дослідників, результати досліджень вказують на те, що ФП є маркером важкого системного захворювання, який можна додати в список клінічних ознак, що використовуються для оцінки ризику у пацієнтів, госпіталізованих з COVID -19.

В іншому дослідженні близько 10% всіх пацієнтів з COVID-19 також мали «недавно виявлені» передсердні аритмії, тобто ФП, тріпотіння передсердь(ТП) та передсердну тахікардію (ПТ) . Згідно скоригованого аналізу, ризик смерті протягом 30 днів подвоївся у пацієнтів з будь-якою ФП, майже так само виріс у пацієнтів з ФП або ПТ і майже потроївся у пацієнтів з ФП, що виникла вперше або ТП.

Науковці заявляють, що фібриляція передсердь, ймовірно, є ще одним маркером, який необхідно враховувати в разі, якщо інші маркери тяжкості захворювання ще не проявилися. Пацієнту, у якого, як здається, зараз все в порядку, у якого виявили фібриляцію передсердь, може знадобитися більш агресивний моніторинг або терапія.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin