Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
11.08.2022

 

 

 

 

 

 

 

22.10.2020 11:43
Версія для друку
  • RSS

Ризик панкреатиту при гіпертригліцеридемії 

Гіпертригліцеридемія є частою причиною панкреатиту, причому рівні тригліцеридів більше 2000 мг/дл сильно корелюють з розвитком цього ускладнення. Крім того, недавні дослідження показали, що навіть помірне підвищення рівня тригліцеридів може підвищити ризик виникнення цієї патології.

Науковці вважають, що  співвідношення між рівнями тригліцеридів і аполіпопротеїну B у сироватці може допомогти виключити пацієнтів з гіпертригліцеридемією, які мають низький ризик розвитку гіпертрігліцерідемічного панкреатиту (ГТГП). І навпаки, пацієнтів з підвищеним ризиком, потрібно більш ретельно обстежувати на предмет розвитку панкреатиту.

Команда науковців провела ретроспективне когортне дослідження 58 дорослих, які проходили лікування в клініці Мейо в період з 2005 по 2018 рік, які мали вихідний рівень тригліцеридів вище 500 мг/дл. Дослідники вивчили медичні карти всіх пацієнтів, виявивши 20 пацієнтів з ГТГП і 38 без. Пацієнти з ГТГП частіше були жіночої статі, ніж пацієнти без нього, на 70% проти 39% (P = 0,027) і були молодші, із середнім віком 36,5 проти 51,0 років (P <0,001).

Рівні тригліцеридів були помітно вище у пацієнтів з ГТГП в порівнянні з відсутністю - 2332,0 проти 978 мг / дл (P <0,001). Однак у них був нижчий рівень холестерину ЛПНЩ, 65,5 в порівнянні з 90,0 мг / дл для пацієнтів без ГТГП (P = 0,002), більш низький рівень холестерину ЛПВЩ на рівні 19,0 в порівнянні з 30,0 мг / дл (P = 0,003) і більш низький рівень аполіпопротеїну B: 127,0 проти 104,5 мг / дл (P = 0,022). Також спостерігалися значні відмінності в інших ліпідах між пацієнтами з ГТГП і без нього.

Коли дослідники вивчили прогностичну цінність різних ліпідних параметрів, вони визначили, що тригліцериди сироватки мають чутливість для передбачення ГТГП 70,0% і специфічність 64,2% (P <0,001). Однак єдиною показником, який міг би достовірно передбачити присутність ГТГП, було співвідношення тригліцеридів / аполіпопротеїну B у сироватці з чутливість 90,0% і специфічність 73,7% для прогнозування ГТГП (P <0,001).

Використовуючи граничне значення 10,64, команда виявила, що співвідношення тригліцерид / аполіпопротеїн В мало позитивну прогностичну цінність 27,5% і негативну прогностичну цінність 98,5%, що означає, що люди з високим рівнем тригліцеридів, але ставленням нижче 10,64 мають тільки 1,5% ймовірності виникнення ГТГП. Якщо у пацієнтів порогове значення менше 10,6, у них буде відносно низький ризик розвитку гострого панкреатиту, тоді як пацієнтів з більш високим граничним значенням слід контролювати більш уважно.

Основний висновок дослідження полягає в тому, що співвідношення тригліцеридів / аполіпопротеїну B можна використовувати для виключення ГТГП.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

 

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Артеріальна гіпертензія- фактор ризику тяжкого перебігу COVID-19

Чи зможе захисти вакцинація при гіпертонічній хворобі?

  >>>

Обхідний шлях інтенсивної монотерапії статинами

Нові переваги комбінованої ліпідознижувальної терапії ... >>>