Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
19.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

10.01.2020 14:56
Версія для друку
  • RSS

Ризик онкопатології при перипартальній кардіоміопатії. 

Ризик онкопатології при перипартальній кардіоміопатії.Результати нового дослідження демонструють зв'язок між ризиком розвитку раку і перипартальною кардіоміопатією (ППКМ) і ідентифікують генетичні варіанти, що лежать в основі ППКМ і різних видів раку.

Науковці зазначають, що це дослідження є першим, в якому описаний підвищений ризик розвитку злоякісних новоутворень як до, так і після діагностики ППКМ.

ППКМ розвивається приблизно у однієї з 1500 раніше здорових жінок у всьому світі і є основною причиною материнської смерті. У деяких дослідженнях було виявлено  мутації в гені TTN у жінок, в той час як в інших було показано, що блокування вивільнення пролактину за допомогою бромокриптину може усунути ключовий фактор захворювання, запобігаючи утворенню токсичного фрагмента пролактину (16 кДа).

Спеціалісти досягли великого прогресу в лікуванні ППКМ, але все ще є великі прогалини в знаннях, чому це захворювання виникає у молодих жінок.

Щоб дослідити поширеність раку і можливий генетичний збіг між цими двома захворюваннями, дослідники порівняли дані 236 пацієнтів з ППКМ з порівнянними за віком пацієнтами з онкопатологією. Медіана спостереження склала 33 місяці (від 5 до 19 років).

Поширеність раку була в 16 разів вище у жінок з ППКM в анамнезі, ніж без ППКM (8,9% проти 0,59%; відношення шансів [ВШ], 16,4; довірчий інтервал (ДІ) 95%, 10 , 5-25,7).

Серед 12 пацієнтів, у яких діагностували рак до ППКM, 11 отримували хіміотерапію і / або опромінення в дитинстві або в підлітковому віці, але в жодного не було ознак серцевої недостатності після лікування раку або до вагітності.

Проте, під час спостереження тільки 17% пацієнтів з діагнозом раку до ППКM повністю одужали - визначено як фракція викиду лівого шлуночка (ФВЛШ), щонайменше, 50% - в порівнянні з 55% пацієнтів з ППКM без онкопатології.

Серед 10 пацієнтів з ППКМ з діагнозом раку після ППКМ сім продемонстрували нормальну функцію ЛШ після терапії онкопатологія. У порівнянні з жінками відповідного віку без ППКМ, ризик розвитку раку все ще був у вісім разів вище після ППКМ (ВШ, 8,5; 95% ДІ, 4,5-16,1).

Щоб дослідити, що може бути причиною ППКМ і раку у цих пацієнтів, дослідники проаналізували дані повного секвенування екзома 14 пацієнтів з ППКM, у 11 з яких розвинувся рак до і у трьох після початку ППКM.

Результати показали, що 43% пацієнтів мали генні варіанти, ймовірно патогенні або патогенні (LP/P) для дилатаційної або гіпертрофічної кардіоміопатії (ДКМП / ГКМП) і / або синдрому схильності до раку (ССР).

У 11 пацієнтів ймовірні патогенні/патогенні варіанти, пов'язані з кардіоміопатією, були виявлені в восьми генах: CPT2, DSG2, DSP, MYBPC3, MYH7, RYR1, TTN і TXNRD2.

У семи з 14 пацієнтів ймовірні патогенні / патогенні варіанти були виявлені у восьми інших генах - ATM, BRCA1, ERCC5, FANCA, NBN, POLD1, RECQL4 і SLX4 - всі вони беруть участь у відновленні пошкодження ДНК.

Онкологічні захворювання у 21 пацієнта з ППКM варіювалися від остеосаркоми до гострого мієлоїдного лейкозу, причому у одної пацієнтки розвивалася лімфома Ходжкіна до ППКM і рак молочної залози після ППКM.

Дослідники стверджують, що дані підтверджують необхідність ретельного моніторингу функції ЛШ у жінок з раком, які були вагітні, і скринінгу раку, хоч би протягом наступних 5 або 10 років у жінок, у яких розвивався ППКМ.

Хоча ППКМ не може бути відвернена, сучасні рекомендації рекомендують (IІb) додавати  бромокриптин в стандартну терапію серцевої недостатності.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin