Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

03.06.2021 11:52
Версія для друку
  • RSS

Ривароксабан при захворюваннях периферичних артерій 

Результати попередньо аналізу даних дослідження VOYAGER-PAD показують, що лікування пероральним антикоагулянтом прямої дії ривароксабаном одночасно з аспірином значно знизили частоту серйозних небажаних явищ з боку кінцівок у пацієнтів з захворюванням периферичних артерій (ЗПА), що  мали реваскуляризацію нижніх кінцівок.

В дослідження VOYAGER-PAD рандомізували пацієнтів з ЗПА, які успішно перенесли реваскуляризацію нижніх кінцівок протягом 10 днів до включення в дослідження в 542 центрах в 34 країнах протягом 2015-2018 рр. На додаток до терапії 100 мг аспірину в день і 2,5 мг ривароксабану два рази в день або плацебо один раз в день, пацієнти, які отримували внутрішньоартеріальний пристрій, такий як стент, також могли отримувати клопідогрель протягом запланованого максимуму 30 днів після реваскуляризації, на розсуд їх лікуючого лікаря, а протокол випробування дозволяв продовжити курс лікування клопідогрелем до 60 днів.

У 6564 пацієнтів, які  отримували аспірин і були рандомізовані до групи ривароксабану або плацебо, в середньому за 2,5 року після процедури реваскуляризації мало місце 4714 подій. З них 1902 перші первинні події (сукупність гострої ішемії кінцівки, великої ампутації через судинні причини, інфаркту міокарда, ішемічного інсульту або серцево-судинної смерті), 522 первинних події, які відбулися як другі або наступні події у пацієнтів після першої первинної події (майже 50 % збільшення тільки в порівнянні з першими подіями) і 3100 додаткових судинних подій, які не потрапляли в категорію первинних подій.

Аналіз загальних подій показав, що лікування ривароксабаном призвело до значного відносного зниження на 14%, в порівнянні з плацебо, в частоті загальних первинних подій. Лікування ривароксабаном також пов'язано з зниженням загальної кількості судинних подій порівняно з плацебо, включаючи багато подій, не включених в первинну кінцеву точку.

Дослідники зазначають, що додавання ривароксабанe запобігло приблизно 2,6 першим первинним подіям на кожні 100 пролікованих пацієнтів, а також запобігло 4,4 загальним первинним подіям і 12,5 загальним судинним подіям на кожні 100 пролікованих пацієнтів.  

Подальший аналіз показав, що трохи більше половини включених пацієнтів також отримували клопідогрель в середньому протягом 29 днів після процедури реваскуляризації нижніх кінцівок. Це доданий засіб не дав значних додаткових переваг протягом 3-річного періоду спостереження, але збільшував ризик кровотеч, особливо у пацієнтів, які отримували клопідогрель більше 30 днів. Це спонукало дослідників припустити, що, хоча ривароксабан разом з аспірином показаний для тривалого лікування, додавання клопідогрелю на додаток до цього має бути обмеженим 30 днями або менше, щоб мінімізувати ризик кровотечі.

Науковці зазначають, що незважаючи на чіткі докази, про які VOYAGER-PAD повідомили, що підтверджують ефективність та безпеку додавання ривароксабану до аспірину для тривалого лікування пацієнтів із ЗПА після реваскуляризації нижніх кінцівок, цей режим ще не став стандартною практикою.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Трансдермальний датчик для діагностики інфаркту міокарда

Відкривається величезний потенціал для безкровної оцінки біомаркерів …

  >>>