Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
24.02.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

02.04.2021 16:12
Версія для друку
  • RSS

Рекомендації Європейської ради реанімації 2021 

Дані рекомендації є найсучаснішими науково обґрунтованими даними по практиці реанімації в Європі. Вони  охоплюють епідеміологію зупинки серця; роль, яку системи відіграють у порятунку життів,  життєзабезпечення дорослих, реанімацію в особливих обставинах, постреанімаційну  допомогу, першу допомогу, підтримку життєзабезпечення новонароджених та дітей та ін.

Ключові моменти

Системи охорони здоров'я повинні мати регістри населення, які контролюють захворюваність, поєднання випадків, лікування та результати після зупинки серця.

Клініцисти повинні бути уважні до довгострокових наслідків зупинка серця і при необхідності звертатися за допомогою до фахівців. Серед тих, хто вижив з хорошими неврологічними результатами, нейрокогнітивні розлади, втома та емоційні проблеми є поширені і спричиняють зниження якості життя.

Необхідно підвищувати знання про серцево-легеневу реанімацію (СЛР) та дефібрилятори серед населення.

Запроваджувати технології за запомогою смартфонів, що будуть повідомляти про зупинку серця, створити карти місць загальнодоступних дефібриляторів.

 Запроваджувати навчанню СЛР дітей в школах та інших закладах.

 Раннє розпізнання зупинки серця покращує виживаність. Якщо людина непритомна і не дихає як правило – слід починати СЛР. Почати компресію грудини (100-120 натискань в хвилину глибиною 5-6 см). Використати автоматичний зовнішній дефібрилятор( якщо це можливо). Якщо ви знаєте як робити дихання рот-в-рот, потрібно застосувати цей прийом з розрахунку 30:2 (натискання на грудину: вдохи)

Якісна компресія грудної клітки з мінімальним перериванням, рання дефібриляція та лікування причин віддалених наслідків залишаються пріоритетом.

У рекомендаціях по наданню першої допомоги підкреслюється, що положення відновлення слід використовувати тільки для дорослих і дітей зі зниженим рівнем реакції через соматичні захворювання або нефізичні травми.

Оновлені дані щодо надання допомоги при зупинці серця за особливих обставин:  коронарний тромбоз, зупинка серця при кардіохірургіних втручаннях,  при травмах, ТЕЛА, гіпотермія.

Детально описаний розділ післяреанімаційного лікування та догляду включаючи питання з коронарної реперфузії, температурного контролю, прогнозу, віддалених наслідків та їх подолання, а також питання щодо донорства.

Документ містить дані щодо надання першої допомоги при інсульті, переохолодженні, кровотечах, опіках.

Нарешті, дані про лікування обструкції дихальних шляхів стороннім тілом були повністю оновлені, але алгоритми лікування залишилися без змін.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin