Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

19.03.2021 14:36
Версія для друку
  • RSS

Раптова зупинка серця при передозуванні опіоїдами. 

Зупинка серця,  що викликана передозуванням опіоїдів, клінічно відрізняється від інших типів зупинки серця, і необхідно цільове навчання, щоб допомогти непрофесіоналам і персоналу швидкої медичної допомоги швидко розпізнати її і відреагувати на неї, йдеться в заяві.

Науковці зазначають, що асоційована з опіоїдами позалікарняна зупинка серця (OA-ПЗЗС) фундаментально відрізняються від раптових зупинок серця поза лікарнями у дорослих, які вивчалися частіше. Відмінні риси OA-ПЗЗС вимагають критичної оцінки освітніх і адміністративних рішень для поліпшення результатів.

OA-ПЗЗС в першу чергу вражає людей в розквіті зрілого життя - від 29 до 59 років - на відміну від раптової зупинки серця, яка в основному вражає людей старше 60 років.

OA-ПЗЗС частіше виникає у будинку або в приватній обстановці, і з меншою ймовірністю буде проведено серцево-легеневу реанімацію (СЛР) сторонніми особами.

На відміну від раптової зупинки серця, при OA-ПЗЗС зазвичай вважається, що прогресуюча гіпоксія передує припиненню серцевого викиду, що проявляється у вигляді електричної активності без пульсу або асистолії; менше 10% пацієнтів мають фібриляцію шлуночків.

OA-ПЗЗС  може ускладнюватися аспірацією шлункового вмісту, некардіогенним набряком легень і рабдоміолізом. Швидка відміна опіоїдів може викликати набряк легень і шлункову аспірацію.

Але, як зазначають спеціалісти, не дивлячись на більш високу поширеність поганих прогностичних маркерів, виживаність при OA-ПЗЗС аналогічна або вище, ніж при раптовій зупинці серця через інші причини.

Оптимізація результатів щодо OA-ПЗЗС вимагає визнання з боку диспетчерів служби екстреної допомоги, швидкого реагування на надзвичайність ситуації та ефективної вентиляції  під час проведення серцево-легеневої реанімації (СЛР) в поєднанні з компресіями і лікуванням налоксоном.

Своєчасне введення налоксону може запобігти погіршенню стану від зупинки дихання до зупинки серця. Група науковців закликає до цільових освітніх кампаній, які забезпечать освіту з питань передозування і поширення налоксону, а також традиційні тренінги по СЛР для тих, хто може мати або стати свідком передозування опіоїдів, щоб допомогти запобігти і оптимально лікувати випадки OA-ПЗЗС.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin