Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
23.05.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

23.06.2021 12:54
Версія для друку
  • RSS

Призначення статинів особам літнього віку 

Відміна призначення статинів може допомогти в скороченні недоцільного використання ліків і побічних ефектів у літніх осіб, але результати нового дослідження показали, що для серцево-судинної системи це може мати негативні наслідки, які набагато переважають переваги.

У великому когортному аналізs дослідники виявили, що скасування статинів у літніх людей, які отримують поліпрагмазію, була пов'язана зі збільшенням ризику госпіталізації з приводу серцевої недостатності і будь-яких серцево-судинних подій, а також смерті від будь-якої причини.

В рамках популяційного когортного дослідження було обстежено 29 047 пацієнтів у віці 65 років і старше, які отримували безперервне лікування статинами, а також гіпотензивними, протидіабетичними і антиагрегантними препаратами протягом 16 місяців. Термін спостереження склав понад 3 роки.

Науковці спостерігали за включеними в дослідження пацієнтами, щоб визначити тих, хто припинив прийом статинів. Ті, хто продовжував приймати інші методи лікування протягом перших 6 місяців після припинення прийому статинів, були зіставлені за шкалою схильності в співвідношенні 1: 1 з пацієнтами, які не припиняли прийом статинів або інших препаратів. Потім пари пацієнтів спостерігалися на предмет летальних і нефатальних випадків для оцінки ризику, пов'язаного з відміною від статинів.

Із загальної когорти, що зазнала поліпрагмазії, 5819 (20,0%) припинили прийом статинів, продовжуючи приймати інші ліки. З них 4010 були зіставлені з учасниками другої групи.

У порівнянні з групою підтримуючої терапії у тих, хто припинив прийом статинів, були отримані наступні результати:

• підвищений ризик госпіталізації з приводу серцевої недостатності (відношення ризиків [ВР], 1,24; 95% ДІ, 1,07 - 1,43)

• будь-які серцево-судинні наслідки (ВР 1,14; 95% ДІ 1,03 - 1,26)

• смерть з будь-якої причини (ВР 1,15; 95% ДІ 1,02-1,30)

• невідкладна госпіталізація з будь-якої причини (ВР, 1,12; 95% ДІ, 1,01-1,19).

Підвищений ризик мав місце у пацієнтів з легким або важким профілем, незалежно від статі і призначення статинів в якості первинної або вторинної профілактики серцево-судинних захворювань.

Дослідники очікували, що відмова від статинів може знизити ризик звернення до відділення невідкладної допомоги через неврологічні причини, які вважаються непрямою ознакою початку епізодів делірію, але цього не спостерігалося, припускаючи, що терапія статинами має істотні переваги для скорочення летальних / нефатальних серцево-судинних подій без ефекту шкоди, принаймні, з урахуванням серйозних побічних ефектів, таких як госпіталізація і прийом в відділення невідкладної допомоги.

Науковці зазначають, що у літніх пацієнтів більш високий абсолютний ризик смерті, і скасування перевіреної терапії, яка знижує ризик судинних подій/ інсультів, що продемонстровано в рандомізованих контрольованих дослідженнях, може привести до більшої кількості серцево-судинних подій.

Хоча поліпрагмазія викликає занепокоєння у людей похилого віку і є фактором зниження прихильності до статинотерапії, необхідні кращі рішення, ніж відмова від перевіреної та ефективної терапії.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми