Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

04.06.2021 13:33
Версія для друку
  • RSS

Предіабет та ризик серцево-судинних захворювань 

У людей з предіабетом, що мають глікований  гемоглобін (HbA1c) від 5,7% до 6,4%, значно підвищувалася частота атеросклеротичних серцево-судинних захворювань (АСССЗ) і хронічних захворювань нирок (ХХН) у дослідженні за участю майже 337000 чоловік.

Дослідники зазначають, що отримані дані свідчать про те, що люди з предіабетом мають підвищений ризик навіть без прогресування до цукрового діабету 2 типу.

Результати попередніх обсерваційних досліджень також показали підвищену частоту серцево-судинних захворювань у людей з предіабетом, включаючи звіт 2010 року, заснований на даних близько 11000 жителів США, і більш пізній мета-аналіз 129 досліджень за участю понад 10 мільйонів людей. Нове  дослідження є першим, в якому всебічно оцінюються різні кардіо-ниркові метаболічні  наслідки в діапазоні рівнів HbA1c з використанням дуже великої сучасної бази даних.

Первинною кінцевою точкою, дослідженої в новому аналізі, була комбінована частота протягом середнього періоду спостереження трохи більше 11 років подій АСССЗ (ішемічна хвороба серця, ішемічний інсульт або захворювання периферичних артерій), ХХН або серцевої недостатності серед 336709 дорослих, у яких спочатку не було жодних з цих станів, ні діабету 1 типу.

Переважна більшість, 82%, мали нормоглікемію на вихідному рівні, виходячи з HbA1c менше 5,7%; 14% мали предіабет з HbA1c від 5,7% до 6,4%; і 4% мали діабет 2 типу при  HbA1c не менше 6,5% або лікування інсуліном. Середній вік пацієнтів становив близько 57 років, трохи більше половини з них становили жінки, а середній індекс маси тіла був в категорії з надмірною вагою, за винятком пацієнтів з діабетом 2 типу.

Первинна кінцева точка, комбінована частота АСССЗ, ХХН і серцевої недостатності, склала 24% серед пацієнтів з діабетом 2 типу, 14% серед пацієнтів з предіабетом і 8% серед тих, хто мав нормоглікемію на початку дослідження. Більшість цих подій було пов'язано з АСССЗ, яке відбулося у 11% пацієнтів в підгрупі з предіабетом (приблизно чотири п'ятих подій в цій підгрупі) і у 17% пацієнтів з діабетом 2 типу (майже три чверті подій).  

В аналізі  з урахуванням багатьох демографічних і клінічних факторів, наявність предіабету пов'язано зі значним збільшенням частоти всіх трьох випадків в порівнянні з людьми, у яких на початковому рівні була нормоглікемія. У дослідженні рівень HbA1c 5,0%, пов'язаний з найнижчою частотою кожного з трьох несприятливих наслідків. Детальний аналіз показав, що значно підвищений ризик АСССЗ вперше з'явився, коли рівні HbA1c знаходилися в діапазоні 5,4-5,7%; значно збільшилася частота ХХН, коли HbA1c знаходився в діапазоні 6,2-6,5%; і значно  частіше стала проявлятися СН після того, як рівень HbA1c досяг не менше 7,0%.

Науковці звертають увагу, що отримані дані підкреслюють важливість виявлення і всебічного впливу на кардіометаболічний ризик у людей з предіабетом, включаючи зміну дієти, фізичні вправи, зниження ваги, відмову від куріння, лікування гіпертонії і гіперхолестеринемії. Хоча ці дані не можуть вказати на доцільність використання нових лікарських препаратів у людей з предіабетом, вони припускають, що такі пацієнти повинні бути в центрі уваги майбутніх профілактичних випробувань, що тестують ліки, такі як інгібітори натрій-глюкозного котранспортера 2.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Трансдермальний датчик для діагностики інфаркту міокарда

Відкривається величезний потенціал для безкровної оцінки біомаркерів …

  >>>