Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

10.04.2020 15:14
Версія для друку
  • RSS

Плаквеніл, азитроміцин при COVID-19 у кардіологічних пацієнтів. 

Провідні асоціації кардіологів США рекомендують з обережністю призначати гідроксихлорохін і азитроміцин при COVID-19 у пацієнтів із серцево-судинними захворюваннями.

Американська асоціація серця, Американський коледж кардіологів заявляють, що гідроксихлорохін та азитроміцин рекомендовані для потенційної профілактики або лікування COVID-19, проте обидва препарати вказані як визначені причини виникнення torsade de pointes та збільшення ризику інших аритмій та раптової смерті.

Ця заява була зроблена на фоні триваючої пропаганди призначення гідроксихлорохіну, зокрема, при COVID-19, незважаючи на відсутність переконливих даних.

У більшості випадків на додаток до основного серцево-судинного захворювання важкохворі пацієнти часто мають супутні патології, які можуть збільшити ризик серйозних аритмій, включаючи гіпокалійемію, гіпомагнійемію, лихоманку і системне запалення.

Для осіб з серцево-судинними захворюваннями  рекомендують:

- не призначати ці ліки у пацієнтів з подовженим інтервалом QT (наприклад, QTc не менше 500 мсек) або з відомим вродженим синдромом подовження інтервалу QT;

- проводити моніторинг серцевого ритму і інтервалу QT і відмінити призначення гідроксихлорохіну і азитроміцину, якщо QTc перевищує 500 мсек;

-корекція гіпокалійемії до рівня вище 4 мекв/л і гіпомагнійемії до рівня понад 2 мг / дл;

- уникати інших QTc-пролонгуючих медикаментів, коли це можливо.

Спеціалісти відзначили, що у пацієнтів, що знаходяться в критичному стані з інфекцією COVID-19, часті контакти з персоналом, можливо, необхідно мінімізувати, тому оптимальний моніторинг ритму може бути неможливий. Існує також можливий комбінований аритмічний ефект, коли гідроксихлорохін і азитроміцин використовуються разом, але це не було вивчено.

Ризик виникнення torsade de pointes можливий при застосуванні комбінації противірусних  ВІЛ-препаратів лопінавір-ритонавір для лікування COVID-19. Гідроксихлорохін та хлорохін, обидва протималярійні засоби, можуть допомогти запобігти або лікувати інфекцію, зв’язуючись з рецепторами ангіотензин-перетворюючого ферменту 2, які вірус COVID-19 використовує.

Науковці наголошують на обережності призначення цих препаратів у кардіологічних пацієнтів.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin