Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

14.05.2021 15:32
Версія для друку
  • RSS

Оцінка та лікування стенозу аорти при хронічній хворобі нирок 

Американська асоціація серця(AHA) в новій науковій заяві стверджує, що оцінка  і лікування стенозу аорти (АС) у пацієнтів з хронічною хворобою нирок (ХХН) є клінічно складним і вимагає мультидисциплінарного підходу.

Спеціалісти стверджують, що  є кілька аспектів, за якими ця популяція пацієнтів  помітно відрізняється від популяції без ХХН і тому заслуговує уваги до деталей.

Необхідність наукової заяви про оцінку та лікуванні АС при ХХН була визначена Радою по нефрологічних патологіях при серцево-судинних захворюваннях AHA. Групі авторів, що володіють досвідом в цій галузі, було доручено проаналізувати поточну літературу і розробити узгоджений висновок.

Авторська група відзначає, що пацієнти з комбінацією ХХН і АС демонструють відмінні епідеміологічні та патофізіологічні характеристики, що створює проблеми для діагностики та лікування.

Науковці відзначають, що АС частіше зустрічається і швидко та непередбачено прогресує  у пацієнтів з ХХН, крім того наявність ХХН пов'язано з гіршими короткостроковими і довгостроковими результатами після заміни аортального клапана.

Спеціалісти стверджують, що пацієнти із запущеною ХХН і останньою стадією ниркової недостатності були виключені з рандомізованих досліджень, що змушує клініцистів приймати складні управлінські рішення на основі ретроспективних і спостережних даних.

У заяві узагальнені епідеміологічні та патофізіологічні характеристики АС в контексті ХХН; оцінюються нюанси і прогностична інформація, надана неінвазивною візуалізацією серцево-судинної системи за допомогою ехокардіографії і передовими методами візуалізації; і підкреслюється особливі ризики для цієї групи пацієнтів.

Також є огляд доказової літератури, що стосується клінічних результатів хірургічної заміни аортального клапана в порівнянні з транскатетерною заміною аортального клапана (TAVR) в цій групі високого ризику. Ця інформація повинна допомогти лікарям в прийнятті рішень про вибір способу заміни аортального клапана і конкретного протеза.

У заяві наголошується, що протезування аортального клапана (ПАК) пов'язано з поліпшенням виживаності, але наявність ХХН також є незалежним предиктором несприятливих клінічних результатів у пацієнтів після хірургічного ПАК і TAVR в порівнянні з пацієнтами без ХХН.

Також науковцями представлена ​​стратегія передопераційного ведення цих пацієнтів з особливою увагою до міждисциплінарного підходу, заснованого на співпраці кардіологів та нефрологів.

Авторська група виділяє ключові можливості для досліджень в діагностиці та лікуванні АС в популяції з ХХН, які, як вони сподіваються, надихнуть майбутні дослідження на розширення клінічних знань цієї унікальної популяції, що призведе до поліпшення клінічних результатів.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin