Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

11.09.2019 13:30
Версія для друку
 • RSS

Нові розділи та концепції європейських рекомендацій щодо дисліпідемій 2019 р. 

Нові розділи

 • Новий розділ присвячений необхідності неінвазивної візуалізації ССС для класифікації загального ризику ССЗ та отримання висновків  для рекомендації ліпідознижуючої терапії.
 • Більше даних наведено щодо  біології і фізіології ліпідів і ліпопротеїнів, а також про їх роль в патофізіології. Обговорюються нові дані спостережних, рандомізованих, контрольованих  досліджень та генетичних досліджень, що однозначно показують вплив ЛПНЩ  у розвитку АСССЗ, і наводяться нові докази, що стосуються впливу ТГ і ЛПВЩ на ризик АСССЗ.
 • У нових розділах описуються нові препарати, що вливають на ліпіди, а також нові підходи до зниження ЛПНЩ, ТГ і ліпопротеїнів (а).
 • У новому розділі обговорюється вплив запаленням у пацієнтів з дуже високим ризиком і потенційна роль запалення в якості терапевтичної мішені для зниження ризику АСССЗ.

Нові / переглянуті концепції

Більш інтенсивне зниження ЛПНЩ за категоріями ризику ССЗ

 • Для вторинної профілактики у пацієнтів з дуже високим ризиком рекомендується зниження ЛПНЩ на 50% від вихідного рівня і цільовий рівень ЛПНЩ <1,4 ммоль / л (<55 мг / дл).
 • Для пацієнтів з АСССЗ, які мають другу судинну подію протягом 2 років (не обов'язково того ж типу, що й перша подія) при призначені максимально переносної терапії статинами, можна розглядати цільовий рівень  ЛПНЩ  <1,0 ммоль / л (<40 мг / дл)..
 • Для первинної профілактики у осіб з дуже високим ризиком, але без СГ рекомендується зниження рівня ЛПНЩ на 50% від вихідного рівня і цільовий рівень ЛПНЩ <1,4 ммоль / л (<55 мг / дл). Для осіб з дуже високим ризиком (тобто з іншим фактором ризику, але без АСССЗ), для первинної профілактики повинні враховуватися ті ж цілі для зниження ЛПНЩ.
 • Для пацієнтів з високим ризиком рекомендується зниження ЛПНЩ ≥ 50% від вихідного рівня і цільовий рівень ЛПНЩ <1,8 ммоль / л (<70 мг / дл).
 • Для пацієнтів з помірним ризиком необхідно розглядати цільовий рівень ЛПНЩ <2.6 ммоль / л (<100 мг / дл).
 • Для пацієнтів з низьким ризиком може розглядати цільовий рівень ЛПНЩ <3.0 ммоль / л (<116 мг / дл).

Фармакологічні стратегії зниження рівня ЛПНЩ

У розділі, присвяченому фармакологічним стратегіям зниження рівня ЛПНЩ, підкреслюється, що абсолютне зниження ЛПНЩ (визначається за рівнями ЛПНЩ до лікування та ефективністю препаратів, що знижують рівень ЛПНЩ) диктує зниження відносного ризику, що, в свою чергу, в залежності від вихідного ризику ССЗ - визначає асоційоване абсолютне зниження ризику ССЗ у окремих пацієнтів.

Класифікація ризику у пацієнтів з СГ

Пацієнти з СГ і АСССЗ, або іншим основним фактором ризику, класифікуються як  особи з дуже високим ризиком, а пацієнти без встановлених АСССЗ і без інших факторів ризику - з високим ризиком. Для них рекомендовані цілі лікування визначені відповідно.

Інгібітори PCSK9

Представлені нові результати дослідження інгібіторів PCSK9 і оновлені рекомендації щодо їх клінічного застосування.

ССС- серцево-судинна система; ССЗ- серцево-судинні захворювання; АСССЗ - атеросклеротичні серцево-судинні захворювання; ЛПНЩ- ліпопротеїди низької щільності; ТГ -тригліцериди; СГ - сімейна гіперхолестеринемія;PCSK9 - пропротеін конвертаза субтілізін / кексін тип 9.

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin