Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
27.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

29.09.2022 23:23
Версія для друку
  • RSS

Нові перспективи для пацієнтів зі STEMI 

Результати великого реєстраційного дослідження показали, що застосування гепарину у відділенні швидкої допомоги або невідкладної допомоги підвищує ймовірність того, що пацієнта з гострим інфарктом міокарда з підйомом сегмента ST (STEMI) буде доставлено до рентгенопераційної без оклюзії коронарної артерії.

  Відкрита інфаркт-залежна артерія (ІЗА) на ангіографії при надходженні до рентгенлабораторії дає пацієнтам зі STEMI можливість для більш ранньої реперфузії та шанс, принаймні теоретично, для зменшення розміру інфаркту  та  покращення клінічних результатів.

  У новому аналізі, який охоплює понад 40 000 пацієнтів зі STEMI, у 38%, які отримували гепарин до прибуття до рентгенлабораторії, ймовірність виявлення оклюзії ІЗА при ангіографії до прямого черезшкірного коронарного втручання (ЧКВ) була на 11% менше.  Вони також показали зниження 30-денної смертності на 13% порівняно з пацієнтами, які розпочали лікування гепарином у рентгенопераційній.  Важливо, що ризик великих кровотеч у лікарні не збільшувався.

В групі до лікування в цілому не було великих кровотеч, ризик значно підвищувався для тих, хто старше 75 років або важив менше 60 кг,  або піддавався катетеризації з доступом не через променеву артерію.  

Поточний аналіз охопив 41631 пацієнта з STEMI з 2008 по 2016 рік, з яких 38% попередньо отримали гепарин в машині швидкої допомоги або у відділенні невідкладної допомоги. Іншим 62% почали введення гепарину в рентгенопераційній.

Близько третини групи мали відкриту ІЗА під час ангіографії. Коригований коефіцієнт ризику (КР) оклюзії ІЗА при ангіографії для пацієнтів, які отримували попереднє лікування гепарином, порівняно з пацієнтами, які не отримували попереднього лікування гепарином, становив 0,89 (95% ДІ, 0,87–0,90).

Відповідний КР для смерті протягом 30 днів склав 0,87 (95% ДІ, 0,77-0,99), а для великої внутрішньолікарняної кровотечі - 1,01 (95% ДІ, 0,86-1,18).

Аналіз був скоригований з урахуванням інших медикаментів, отриманих до катетеризації, особливо довгого списку антиагрегантів і негепаринових антитромбінів. За словами дослідників, це посилює аргументи на користь попереднього лікування гепарином як незалежного предиктора відкритої ІЗА під час початкової ангіографії.

Порівняння підгруп, що збігаються за показником схильності, у загальній когорті, проведене окремо для кінцевої точки ІЗА-оклюзії та кінцевих точок 30-денної смертності та масивної кровотечі, дало аналогічні результати.

Вчені наголошують на необхідності рандомізованого контрольованого дослідження цього питання.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin