Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
29.05.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

30.10.2019 12:25
Версія для друку
  • RSS

НАЖХП не пов'язана з ризиком серцево-судинних захворювань. 

Результати нового когортного дослідження показали, що неалкогольна жирова хвороба печінки (НАЖХП) не пов'язана з підвищеним ризиком гострого інфаркту міокарда (ГІМ) або інсульту.

Незважаючи на те, що захворюваність на НАЖХП у всьому світі зросла в поєднанні з ожирінням і діабетом, вплив цього стану на ризик серцево-судинних захворювань залишався невизначеним. Для дослідження науковці вивчили електронні бази даних первинної медичної допомоги з Італії, Нідерландів, Іспанії та Великобританії (приблизно 17,7 мільйона пацієнтів).

Протягом періоду спостереження, який тривав в середньому від 2,1 до 5,5 років, у 120 795 пацієнтів була діагностована НАЖХП або неалкогольний стеатогепатит (НАСГ).

Сукупний коефіцієнт ризику, пов'язаний з НАЖХП або НАСГ після коригування на куріння і вік, склав 1,17 (95% довірчий інтервал, 1,05-1,30) для ГІМ і 1,18 (95% ДІ, 1,11-1 , 24) для інсульту.

Проте, в підгрупі з більш ніж 86 000 пацієнтів з НАЖХП і приблизно 4,6 млн. контрольних пацієнтів з більш повними даними про фактори ризику відношення ризику ГІМ склало 1,01 після поправки на систолічний артеріальний тиск, ЦД 2 типу, загальний холестерин, прийом статинів і гіпертонію. Скоригований коефіцієнт ризику для інсульту був 1,04.

Дослідники зазначають, що діагноз НАЖХП вимагає оцінки ризику для стадії захворювання печінки, а також рекомендацій зі зміни способу життя не тільки для зменшення жиру в печінці, але також для зменшення ризику ГІМ і факторів інсульту, включаючи ліпіди, систолічний артеріальний тиск і розвиток діабету.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin