Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

09.04.2021 14:52
Версія для друку
  • RSS

Майбутнє антиагрегантної терапії 

Новий клас ліків спрямований проти рецептора до колагену глікопротеїну VI тромбоцитів (GPVI).

Результати 2 фази  дослідження ISAR PLASTER з першим препаратом цього класу, відомим як ревацепт, не показало збільшення кровотеч при додаванні його до стандартної подвійної антитромбоцитарної терапії у пацієнтів зі стабільною ішемічною хворобою серця, які перенесли планове черезшкірне коронарне втручання (ЧКВ). Незважаючи на те, що препарат використовується в дозі, яка, як було показано, збільшує інгібування тромбоцитів.

Науковці зазначають, що цей новий препарат націлений на колаген у позаклітинному матриксі атеросклеротичної бляшки, а не на самі тромбоцити. Таким чином, теоретично цей агент не повинен викликати збільшення кровотечі.

На відміну від інгібіторів аспірину і P2Y12, які націлені на всі тромбоцити, ревацепт зв'язується тільки з ділянками, де є розірвана бляшка. Але самі тромбоцити мають нормальну функцію, тому регулярні процеси коагуляції не повинні порушуватися.

Хоча колаген також грає роль в процесі згортання крові, він більше бере участь в розриві атеросклеротичних бляшок, а в дослідженнях на тварин ревацепт був ефективний в запобіганні утворення згустків в великих артеріях, але мав лише невеликий вплив на кровотечу.

Автори уточнюють, що, коли колаген піддається впливу під час розриву атеросклеротичної бляшки, він пов'язує тромбоцитарний GPVI, головний рецептор колагену тромбоцитів.

Глікопротеїн VI, в свою чергу, опосередковує локальне рекрутування, активацію і агрегацію тромбоцитів. Глікопротеїн VI є привабливою антитромбоцитарною мішенню, тому що GPVI-опосередкована відповідь тромбоцитів грає центральну роль під час інфаркту міокарда та інсульту, але менш важлива для фізіологічного гемостазу.

Дослідники описують ревацепт як дімерний розчинний гібридний білок, що складається з позаклітинного домену рецептора GPVI і людського Fc-фрагмента. Він конкурує з ендогенним GPVI тромбоцитів за зв'язування з оголеними колагеновими волокнами і вибірково пригнічує опосередковану колагеном адгезію і агрегацію тромбоцитів у місці розриву бляшки.

Крім того, ревацепт блокує зв'язування фактора фон Віллебранда з колагеном і пригнічує активацію тромбоцитів, опосередковану фактором фон Віллебранда. Ревацепт не впливає на функцію циркулюючих тромбоцитів за межами атеросклеротичного ураження.

У дослідженнях на тваринах і клінічних випробуваннях фази 1 було показано, що препарат пригнічує атеротромбоз, але має незначний вплив на системний гемостаз або кровотечу.

Дослідження ISAR-PLASTER є першим дослідженням використання препарату у пацієнтів з ішемічною хворобою серця.

334 пацієнти зі стабільною ішемічною хворобою серця, які перенесли планове ЧКВ, були випадковим чином розподілені для отримання одноразової внутрішньовенної інфузії ревацепта 160 мг, ревацепта 80 мг або плацебо до початку ЧКВ на додаток до стандартної антитромботичної терапії.

Кінцевою точкою безпеки була кровотеча 2-5 типу відповідно до критеріїв Консорціуму академічних досліджень кровотеч (BARC) через 30 днів.

Результати не показали значних відмінностей в первинній кінцевій точці ефективності (сукупність смерті або пошкодження міокарда, що визначалося як підвищення високочутливого серцевого тропоніну T [hsTnT] як мінімум в 5 разів вище верхньої межі норми протягом 48 годин після рандомізації) між групами ревасепта і плацебо. Первинна кінцева точка ефективності спостерігалася у 24,4% групи ревацепта 160 мг, 25,0% групи ревацепта 80 мг і 23,3% групи плацебо.

Висока доза ревацепта була пов'язана з невеликим, але значним зниженням агрегації тромбоцитів, спричиненої високою концентрацією колагену, але не впливала на агрегацію, викликану аденозин-5-дифосфатом.

Ревацепт не посилював кровотечу. Кровотеча BARC типу 2 або вище через 30 днів сталося у 5,0% групи 160 мг, 5,9% групи 80 мг і 8,6% групи плацебо.

Дослідники зазначають, що одним з можливих пояснень відсутності різниці в результатах ефективності було те, що пацієнти, включені в дослідження, перебували в групі низького ризику.

Частота серйозних несприятливих серцево-судинних подій була дуже низькою (2,5% через 30 днів).

Автори також вказують на те, що кращих результатів можна досягти у пацієнтів з гострим коронарним синдромом (ГКС).

У пацієнтів з ГКС пошкодження міокарда викликано триваючими тромботичними каскадами, де взаємодія колагену і тромбоцитів відіграє набагато більшу роль, тому теоретично цей препарат повинен показати більший ефект в популяції з ГКС.

В даний час науковці планують більш велике дослідження фази 3 у цій групі.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Трансдермальний датчик для діагностики інфаркту міокарда

Відкривається величезний потенціал для безкровної оцінки біомаркерів …

  >>>