Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

10.09.2019 21:27
Версія для друку
  • RSS

Лікування дисліпідемій. Європейські рекомендації 2019 р.  

Нові рекомендації

Візуалізація серцево-судинної системи для оцінки ризику атеросклеротичного серцево-судинного захворювання (АСССЗ)

Оцінка об’єму  бляшки в артерії(сонної і / або стегнової) на УЗД повинна розглядатися як модифікатор ризику в осіб з низьким або середнім ризиком

    ІІа

Візуалізація серцево-судинної системи для оцінки ризику АСССЗ

Визначення кальцієвого індексу коронарних судин за допомогою КТ повинно розглядатися як модифікатор ризику при оцінці ризику ССЗ у безсимптомних осіб з низьким або середнім ризиком.

    ІІа

Аналіз ліпідів для оцінки ризику ССЗ

Вимірювання ліпопротеїну (a) слід проводити як мінімум один раз протягом життя дорослої людини, щоб виявити осіб з дуже високими спадковими рівнями ліпопротеїну (a)> 180 мг / дл (> 430 нмоль / л), які можуть мати ризик розвитку АСССЗ протягом життя, що еквівалентно ризику, пов'язаному з гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією.

    ІІа

Медикаментозна терапія пацієнтів з гіпертригліцеридемією

У пацієнтів, які мають високим ризик (або вище), з ТГ між 1,5 і 5,6 ммоль / л (135-499 мг / дл), незважаючи на лікування статинами, слід розглянути  поєднання терапії статинами із поліненасиченими жирними кислотами (ікосапент етил 2 × 2 г / день)

ІІа

Лікування пацієнтів з гетерозиготною сімейною гіперхолестеринемією (СГ)

При первинній профілактиці для осіб з СГ з дуже високим ризиком слід розглянути зниження рівня ХС-ЛПНЩ на 50% від вихідного рівня і цільовий рівень ХС-ЛПНЩ <1,4 ммоль / л (<55 мг / дл).

   ІІа

Лікування дисліпідемії у літніх людей

Лікування статинами рекомендується для первинної профілактики у літніх людей у віці ≤ 75, в залежності від рівня ризику

     І

Лікування дисліпідемії у літніх людей

Можна розглянути призначення статинів для первинної профілактики у літніх людей старше 75 років, якщо вони схильні до високого або дуже високого ризику.

    ІІb

Лікування дисліпідемії при ЦД

У пацієнтів з ЦД 2-го типу та дуже високому ризику рекомендується зниження рівня ХС-ЛПНЩ ≥ 50% від вихідного рівня і цільовий рівень Х-ЛПНЩ <1,4 ммоль / л (<55 мг / дл).

У пацієнтів з ЦД 2-го типу та високим ризиком рекомендується зниження рівня ХС-ЛПНЩ на 50% від вихідного рівня і цільовий рівень Х-ЛПНЩ  <1,8 ммоль / л (<70 мг / дл).

Статини рекомендуються пацієнтам з ЦД 1-го типу, які мають високий або дуже високий ризик.

     І

Лікування дисліпідемії при ЦД

Інтенсифікацію терапії статинами слід враховувати перед призначенням комбінованої терапії.

Якщо мета не досягнута, слід розглянути комбінацію статинів з езетімібом.

    ІІа

Лікування дисліпідемії при ЦД

Терапія статинами не рекомендується для пацієнтів в пременопаузі з ЦД, які не використовують адекватну контрацепцію або планують вагітність

    ІІІ

Лікування дисліпідемії при ГКС

Для пацієнтів з ГКС, у яких рівні ЛПНЩ не досягають цільових значень, не дивлячись на те, що вони вже приймають максимально переносиму дозу статину і езетімібу, слід розглянути можливість додавання інгібітору PCSK9 на ранньому початку після події (якщо це можливо, під час госпіталізації з приводу події ГКС ).

 

   ІІа

АСССЗ- атеросклеротичні серцево-судинні захворювання; КТ- комп’ютерна томографія; УЗД-ультразвукове дослідження; ССЗ -серцево-судинні захворювання; ТГ -тригліцериди; СГ - сімейна гіперхолестеринемія; ХС-ЛПНЩ - холестерин ліпопротеїдів низької щільності; ЦД- цукровий діабет; ГКС- гострий коронарний синдром.

 

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin