Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

22.11.2019 18:49
Версія для друку
  • RSS

Коронарна мікросудинна дисфункція. 

Коронарна мікросудинна дисфункція Коронарна мікросудинна дисфункція. аномального розширення і звуження дрібних кровоносних судин серця.

Дрібні кровоносні судини серця (коронарна мікросудинна система) несуть велику частину току крові до серцевого м'яза, доставляючи кисень. Ці кровоносні судини можуть зазнавати пошкодженнь при ураженні їх внутрішньої оболонки. У великих коронарних артеріях також може утворюватися бляшка, яка звужує їх, але може не порушувати кровоток. З часом це призводить до аномального розширення або звуження дрібних судин у відповідь на фізичне навантаження або стрес, що може викликати проблеми з кровопостачанням серця, викликаючи біль в грудях, задишку, серцевий напад і серцеву недостатність.

Умовами, які підвищують ризик розвитку у людини коронарної мікросудинної дисфункції, є високий кров'яний тиск (гіпертонія), діабет, високий рівень холестерину, куріння, аутоімунні захворювання і попереднє лікування раку молочної залози, а також інші невстановлені фактори.

Визначення  коронарної  мікросудинної дисфункції рекомендується для людей, у яких є біль в грудях, задишка, позитивний результат стрес-тестування,  серцевий напад або яким, клінічно показана ангіографія без важкого ураження великих коронарних артерій. Метою визначення коронарної мікросудинної дисфункції є лікування для зниження ймовірності погіршення та контроль симптомів, уникнення серцевого нападу та серцевої недостатності. Медикаментозні препарати включають гіполіпідемічні, гіпотензивні,  антитромботичні, такі як аспірин, і ліки для полегшення болю в грудях, такі як α- і β-блокатори або блокатори кальцієвих каналів.

Які види досліджень доступні для визначення коронарної мікросудинної дисфункції?

Дослідження, які найчастіше використовуються для  виявлення коронарної мікросудинної дисфункції включають інвазивну функціональну коронарну ангіографію, магнітно-резонансну томографію серця або позитронно-емісійну томографію (ПЕТ).

Більшість (60-75%) людей з коронарною мікросудинної дисфункцією - жінки, проте ця патологія все частіше діагностується у чоловіків.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin