Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

19.11.2020 17:44
Версія для друку
  • RSS

Клопідогрель перевершує тикагрелор? 

Результати рандомізованого дослідження ALPHEUS показали, що  тикагрелору не вдалося витіснити клопідогрель у пацієнтів, які перенесли планове черезшкірне коронарне втручання (ЧКВ) з приводу стабільної ІХС.

Дослідники зазначають, що більш високий рівень інгібування тромбоцитів, отриманий за допомогою тикагрелору, не призводить до зниження періпроцедурального ІМ або пошкодження міокарда протягом 48 годин після ЧКВ виконаного у стабільних пацієнтів високого ризику з ІХС.

Однак тикагрелор викликав значно вищу частоту неприємних відчуттів або незначних кровотеч, ніж клопідогрель, протягом 30 днів після ЧКВ.

ALPHEUS було відкритим рандомізованим дослідженням, в якому брали участь 1883 пацієнти, які перенесли планове ЧКВ з приводу ІХС. Всі учасники були або тропонін-негативними, або мали помірно підвищений рівень високочутливого тропоніна. Вони мали в середньому 3,2 ознаки високого ризику, пов'язані з процедурою або пацієнтом, серед найбільш поширених були багатосудинне ураження і діабет. Пацієнти були рандомізовані для отримання ударної дози 300 або 600 мг клопідогрелю або 180 мг тикагрелору перед ЧКВ. Після цього вони продовжили прийом 90 мг тикагрелору два рази в день або 75 мг клопідогрелю один раз в день протягом 30 днів. Всі пацієнти також отримували аспірин.

Первинною кінцевою точкою було серйозне пошкодження міокарда, яке визначається як підвищення рівня періпроцедурального тропоніна більш ніж в 5 разів у порівнянні з верхньою межею норми протягом 48 годин після ЧКВ; ІМ 4a типу, який визначається як серйозне пошкодження міокарда плюс ознаки або симптоми ішемії; або тромбоз стента.

Показники були приблизно однаковими: 35,5% для тикагрелору, 36,2% для клопідогрелю. Основна частина подій полягала в серйозному пошкодженні міокарда з частотою 26,7% в групі тикагрелора і 27,7% в групі клопідогрелю. Тромбоз стента виник у 0,3% пацієнтів у кожній групі. ІМ 4а типу зустрічався у 8,5% пацієнтів у групі тикагрелора і у 8,2% пацієнтів, які отримували клопідогрель.

Не було міжгрупових відмінностей в кількості серйозних кровотеч через 48 годин або 30 днів. Однак частота неприємних відчуттів або незначної кровотечі через 30 днів склала 11,2% в групі тикагрелора, що значно вище, ніж частота виникнення 7,5% в групі клопідогрелю. Крім того, задишка виникла у 11,2% пацієнтів, що приймали тикагрелор, в порівнянні з 0,2% пацієнтів, які приймали клопідогрель. Припинення прийому досліджуваного препарату було більш частим в групі тикагрелора: 2,2% в порівнянні з 0,4%.

Дослідники стверджують, що за відсутності доказів користі  і більш високих показників кровотеч низького ступеня тяжкості це випробування не підтримує використання більш сильних антагоністів P2Y12 для планового ЧКВ. На підставі цих результатів і відповідно до дослідження SASSICAIA, аспірин з клопідогрелем повинні залишатися стандартом лікування в цій групі населення.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin