Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
26.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

04.12.2020 14:43
Версія для друку
  • RSS

Хронічні запальні захворювання та ризик ІХС. 

Хронічні запальні захворювання та ризик ІХС.

 

Результати нового великого дослідження випадок-контроль показали, що  не всі хронічні системні запальні захворювання в рівній мірі підсилюють ризик атеросклеротичних серцево-судинних захворювань.

У поточних американських рекомендаціях згадуються три хронічних запальних захворювання, які збільшують ризик атеросклеротичних серцево-судинних захворювань: ревматоїдний артрит, псоріаз та ВІЛ-інфекція. Але це дослідження цих трьох захворювань, поряд з трьома іншими (системний склероз, запальне захворювання кишечника і системний червоний вовчак [СЧВ]), показало, що хронічні запальні захворювання не є монолітними з точки зору їх супутнього ризику виникнення ішемічної хвороби серця (ІХС).

Справді, два з шести запальних захворювань - псоріаз і запальне захворювання кишечника - виявилися зовсім не пов'язаними з підвищеним ризиком серцево-судинних захворювань в дослідженні за участю 37 117 пацієнтів. Захворюванням найвищого ризику був СЧВ.

У дослідження були включені 18 129 пацієнтів з одним з шести хронічних запальних захворювань і 18 988 контрольних пацієнтів, ні у одного з них не було ІХС на вихідному рівні. Всі вони регулярно отримували амбулаторну допомогу 2000-2019 рр. Протягом середнього періоду спостереження 3,5 року було зареєстровано 1011 випадків ІХС.

В аналізі пропорційних ризиків Кокса з поправкою на демографічні дані, страховий статус, гіпертонію, діабет, паління, загальний холестерин і розрахункову швидкість клубочкової фільтрації показано, як хронічні запальні захворювання складалися з точки зору ризику виникнення ІХС та ІМ:

  • СЧВ: ВР для ІХС 2,85; для MI, 4,76.
  • Системний склероз: ВР при ІХС 2,14; для MI, 3.19.
  • ВІЛ: ВР для ІХС 1,38; для MI 1,69.
  • Ревматоїдний артрит: ВР для CHD 1,22; для MI 1,45.
  • Псоріаз: значного збільшення немає.
  • Запальне захворювання кишечника: значного збільшення немає.

Кожне з цих шести хронічних запальних захворювань характеризується різною формою серйозної імунної дисфункції. Вовчак характеризується формою дисфункції нейтрофілів, яка характеризується підвищеним утворенням і зниженням деградації позаклітинних пасток нейтрофілів, або NET, а також збільшенням аутореакивних В-клітин і дисфункціональних CD4 + Т-хелперних клітин. Підвищення NETs представляє особливий інтерес, оскільки також було показано, що NET вносять вклад в розвиток атеросклерозу, ендотеліальної дисфункції, ерозії бляшок і тромбозу.

В іншому дослідницькому аналізі дослідники виявили, що пацієнти з СЧВ з числом нейтрофілів вище середнього в два рази частіше хворіють на ІХС, ніж пацієнти з числом нейтрофілів нижче середнього.

Ці результати можуть бути використані в клінічній практиці для точної оцінки ризику атеросклеротичного серцево-судинного захворювання на основі типу та ступеня хронічного запального захворювання. Ця інформація, в свою чергу, може допомогти визначити час і інтенсивність профілактичної терапії для пацієнтів з кожним типом захворювання.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin