Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
28.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

24.12.2023 15:11
Версія для друку
  • RSS

Кардіопротекторний ефект алкоголю 

Результати нового дослідження показали, що вплив алкоголю може залежати від наявності циркулюючих метаболітів алкоголю, деякі з яких можуть бути корисними, а інші можуть бути шкідливими.

Дослідники провели асоціативний аналіз, розглядаючи 60 метаболітів, які утворюються під час або після метаболізму алкоголю, щоб побачити, чи можуть ці метаболіти пов’язувати вживання алкоголю з серцево-судинними захворюваннями.

Вчені виявили, що взаємозв’язок досить складний: деякі метаболіти виявляють захисну дію проти серцево-судинних захворювань, а інші — шкідливі.

Попередні дослідження намалювали заплутану картину взаємозв’язку між споживанням алкоголю та ССЗ. Наприклад, деякі дослідження показали, що помірне споживання алкоголю може бути небезпечним для здоров’я серця, тоді як інші вказали на потенційний кардіопротекторний ефект.

Незважаючи на це, відповідно до останніх рекомендацій ACC/AHA щодо вживання алкоголю та його зв’язку з серцево-судинними захворюваннями, не існує рівня вживання алкоголю, який вважається безпечним і прийнятним.

Команда науковців використовувала дані, отримані від 2458 учасників Framingham Heart Study Offspring (середній вік 56 ± 9,3 року; 52% жінки), розраховуючи кумулятивне середнє споживання алкоголю на основі загального споживання пива, вина та алкогольних напоїв протягом середнього 20 років. Більшість учасників мали надлишкову вагу, близько однієї п’ятої були курцями, а 636 розвинулися ССЗ протягом періоду дослідження.

Учасників оцінювали кожні 4-8 років, метаболіти вимірювали під час п’ятого обстеження.

Лінійні моделі використовувалися для дослідження зв’язку споживання алкоголю з 211 метаболітами плазми з поправкою на різноманітні потенційні фактори, включаючи вік, стать, куріння, дієту, фізичну активність, індекс маси тіла та сімейний анамнез.

Було виявлено шістдесят метаболітів, пов’язаних із кумулятивним середнім споживанням алкоголю (P < 0,00024). З них 40 продемонстрували позитивний зв’язок із кумулятивним середнім споживанням алкоголю, причому найбільш значущим метаболітом був холестерилпальмітолеат (CE16:1), холестериловий ефір плазми, який бере участь у метаболізмі холестерину.

Один грам алкоголю на день був пов’язаний з вищим рівнем CE16:1 у крові (b = 0,023). Кілька інших метаболітів фосфатидилхоліну також були позитивно пов'язані зі споживанням алкоголю.

З іншого боку, 20 метаболітів були негативно пов’язані зі споживанням алкоголю, причому триацилгліцерин 54:4 (TAG 54:4) показав найбільш значущий зв’язок (b = -0,017).

Алкогольні напої не були однаковими, коли справа доходила до асоціації з метаболітами: 19 метаболітів були значною мірою пов’язані із сукупним середнім споживанням пива, 30 – з вином і 32 – з алкогольними напоями. Сім були суттєво пов'язані із кумулятивним споживанням усіх трьох типів напоїв.

Дослідники провели аналіз виживаності, який визначив 10 метаболітів, пов’язаних із вживанням алкоголю, пов’язаних із диференціальними ризиками серцево-судинних захворювань з урахуванням інших факторів, що підвищують СС ризик. Використовуючи ці 10 метаболітів, вчені також виділили два показники метаболітів, засновані на споживанню алкоголю. Після поправки на фактори ризику, включаючи фактори ризику ССЗ, ці два показники мали порівняльний, але протилежний зв'язок із частотою серцево-судинних захворювань: ВР 1,11 (95% ДІ, 1,02–1,21) проти 0,88 (0,78-0,98; обидва значення P = 0,02).

Науковці виявили, що сім метаболітів були шкідливими, тоді як три були корисними. Асоціація не має причинно-наслідковий зв’язок. Проте на основі отриманих даних можна припустити, що якщо ви вживаєте помірну кількість алкоголю, ви можете або збільшити, або знизити ризик ССЗ.

Спеціалісти зазначають, що обсерваційні дослідження стикаються з проблемами в розмежуванні впливу таких факторів, як ожиріння, відсутність фізичних вправ і вживання тютюну, а також у зворотному зв’язку. Щоб подолати ці обмеження, необхідно проводити рандомізовані дослідження.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin