Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
30.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

07.05.2021 10:47
Версія для друку
  • RSS

Інфекційний ендокардит та інсульт після TAVR 

Згідно з новим дослідженням, пацієнти, які перенесли інсульт під час госпіталізації з приводу інфекційного ендокардиту (ІЕ) після транскатетерної заміни аортального клапана (TAVR), мають невтішний прогноз: більше половини з них помирають під час основної госпіталізації і дві третини протягом першого року.

Автори дослідження пояснюють, що ІЕ після TAVR є рідкісним, але серйозним ускладненням, пов'язаним з високим рівнем смертності. Неврологічні події, особливо інсульт, залишаються одними з найбільш поширених і потенційно інвалідизуючими ускладненнями, пов'язаними з ІЕ, але до сих пір ні в одному дослідженні не було спроб оцінити предиктори інсульту і наслідки у пацієнтів з ІЕ після TAVR.

В рамках цього дослідження науковці  проаналізували дані 569 пацієнтів, у яких розвинувся  ІЕ після TAVR з 59 центрів в 11 країнах.

Результати показали, що 57 пацієнтів (10%) перенесли інсульт під час госпіталізації з приводу ІЕ, без відмінностей щодо збудника між групами. Пацієнти з інсультом мали більш високі показники гострої ниркової недостатності, системної емболізації і стійкою бактеріємії.

Фактори, пов'язані з більш високим ризиком інсульту під час госпіталізації за індексом IE, включали інсульт до ІЕ, помірну або більш високу залишкову регургітацію  на аортальному клапані після TAVR, IE протягом 30 днів після TAVR і розмір вегетації> 8 мм.

Частота інсульту склала 3,1% у пацієнтів без цих факторів ризику; 6,1% з 1 фактором ризику; 13,1% з 2 факторами ризику; 28,9% з 3 факторами ризику і 60% з 4 факторами ризику.

Дослідники зазначають, що наявність таких факторів (особливо в поєднанні) може розглядатися для визначення більш раннього і більш агресивного (медикаментозного або хірургічного) лікування цих пацієнтів.

Пацієнти з ІЕ з інсультом мали більш високі показники госпітальної летальності (54,4% проти 28,7%) і загальної смертності через 1 рік (66,3% проти 45,6%).

Частота хірургічних втручань була низькою (25%) навіть при наявності інсульту і не сприяла поліпшенню результатів у цій популяції.

Відзначаючи, що узгоджені рекомендації щодо ведення пацієнтів з ІЕ рекомендують хірургічне втручання поряд з лікуванням антибіотиками для пацієнтів, у яких розвивається системна емболія, особливо інсульт, дослідники говорять, що їх результати показують, що такі рекомендації щодо хірургічного втручання не можуть бути екстрапольовані на пацієнтів з TAVR-IE, і для цього необхідні більш точні і розширені рекомендації.

Крім того, в майбутніх дослідженнях слід оцінити можливість раннього хірургічного втручання у пацієнтів з факторами, що підвищують ризик інсульту.

Автори відзначають, що TAVR зробила революцію в лікуванні стенозу аорти та в даний час спрямована на менш складних і більш молодих пацієнтів з більш низьким хірургічним ризиком. Незважаючи на відносно низьку частоту ІЕ після TAVR, очікується, що кількість процедур буде рости експоненціально, збільшуючи кількість пацієнтів з ризиком розвитку цього небезпечного для життя ускладнення. Тому докладні відомості про це захворювання і його ускладненнях необхідні для поліпшення результатів.

 

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

ТЕМА ДНЯ 

Трансдермальний датчик для діагностики інфаркту міокарда

Відкривається величезний потенціал для безкровної оцінки біомаркерів …

  >>>