Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
20.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

17.09.2022 10:07
Версія для друку
  • RSS

Інфаркт міокарда у молодих жінок 

У молодих жінок (до 50 років) все частіше трапляються серцеві напади, а лікарі не знають чому. Саме тому так важливе дослідження WAMIF, результати якого були представлені на Конгресі Європейського товариства кардіологів (ESC).

Дослідники зазначають, що серцево-судинні захворювання є основною причиною смерті жінок, вбиваючи у сім разів більше, ніж рак молочної залози. Лікарняна смертність значно вища у жінок і, незважаючи на зниження, значно вища, ніж у чоловіків (більш ніж у два рази), особливо у жінок молодше 50 років. Більше того, на додаток до типових факторів ризику у жінок є специфічні фактори ризику, пов'язані з гормональними змінами, запальними профілями високого ризику та тромбофілією.

Дослідження WAMIF було розроблено для визначення клінічних, біологічних та морфологічних особливостей, пов'язаних із госпітальною смертністю через 12 місяців у жінок молодше 50 років. До проспективного обсерваційного дослідження було включено всіх жінок у цьому віковому діапазоні з 30 установ у Франції в період з травня 2017 р. по червень 2019 р. 90% досліджуваних мали біль за грудиною.

Середній вік 314 жінок, включених у дослідження, становив 44,9 років. Майже дві третини (192) мали інфаркт міокарда з підйомом сегмента ST, а решта 122 без нього. Що стосується симптомів, у 91,6% цих жінок був типовий біль у грудях, а у 59,7% були супутні симптоми.

Науковці говорять, що оскільки більше 90% пацієнтів мають біль за грудиною, ідея про те, що інфаркт міокарда проявляється атиповими симптомами у жінок, була широко оскаржена, незважаючи на те, що більш як половина з них мають супутні симптоми, і невідомо, в якому порядку ці симптоми виникають. Важливо наголосити на тому, що  якщо у якийсь момент молода жінка скаржиться на  біль у грудях, навіть якщо він виникає як частина кількох інших симптомів, слід розглянути можливий ІМ, доки він не буде виключений.

Профіль ризику показав, що 75,5% були курцями, 35% мали сімейний анамнез серцево-судинних захворювань, 33% мали ускладнення вагітності, 55% нещодавно пережили стресову ситуацію. Аналіз також показав, що вживання канабісу та оральних контрацептивів були основними факторами ризику для жінок молодше 35 років.

Щодо факторів ризику, при розробці цього аналізу дослідники очікували, що у багатьох із цих молодих жінок будуть значною мірою атипові аутоімунні захворювання з високим рівнем запалення. Але це не так.  

Результати коронарографії показали, що тільки у 1% було отримано нормальний результат, у 29,3% було виявлено пошкодження судин, а у 14,6% - розшарування аорти. Це ще одна неочікувана знахідка науковців, оскільки вважалося, що у молодих жінок більша частина серцевих нападів повинна бути без обструкції, тобто, вони повинні мати нормальні коронарні артерії, атипові форми інфаркту міокарда. Дослідження показало, що майже в третині когорти більшість представлена ​​атеромою, часто обструктивними ураженнями або навіть потрійним ураженням судин. Спеціалісти звертають увагу на необхідність  катетеризації коронарних артерій і завершення діагностичного процесу у повному обсязі.

Через 1 рік було два випадки смерті від раку, і 25 пацієнтів перенесли кілька процедур ангіопластики. Тим не менш, у 90,4% не було жодних серцево-судинних подій, а у 72% навіть не було жодних симптомів.

Дослідники наголошують на необхідності повного обстеження пацієнток з загрудинним болем, контролем гормональної терапії з метою контрацепції, а також необхідності проведення додаткових досліджень.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin