Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
21.03.2023

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

Pro Fharma

Gedeon Richter

«Фармацевтична фірма «Дарниця»

STADA CIS

12.03.2021 16:57
Версія для друку
  • RSS

Гіпотензивні препарати при розшаруванні аорти 

Результати нового дослідження показали, що у порівнянні з іншими гіпотензивними засобами, використання бета-блокаторів, інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (іАПФ) і блокаторів рецепторів ангіотензину (БРА) мають переваги при довгостроковому лікуванні  при розшаруванні аорти.

Дослідники зазначають, що при розшаруванні аорти зазвичай призначають тривалу медикаментозну терапію, щоб зменшити навантаження на стінку аорти і запобігти розширенню або розриву аорти. Але така терапія досі заснована на спостережних дослідженнях і думках експертів.

Рекомендації Європейського товариства кардіологів (ESC), Американського коледжу кардіологів / Американської кардіологічної асоціації (ACC/AHA) і Японського товариства кровообігу (JCR) рекомендують бета-блокатори для початкового лікування гострого розшарування аорти.

І все ж, жодне рандомізоване клінічне дослідження не порівнювало ефекти тривалого лікування бета-блокаторами, іАПФ або БРА з ефектами інших гіпотензивних препаратів.

У новому  ретроспективному когортному дослідженні прийняли участь майже 7000 пацієнтів. Ризик смерті від всіх причин був нижчий серед пацієнтів, які приймали іАПФ, БРА або бета-блокатор, ніж серед пацієнтів, яким були призначені інші гіпотензивні засоби.

Крім того, ризик смерті від всіх причин був нижче в групі БРА, ніж в групі інгібіторів АПФ при довгостроковому спостереженні.

Більшість пацієнтів (3492) отримували бета-блокатор, 1729 пацієнтів отримували інгібітор АПФ або БРА, а 1757 пацієнтів отримували інший гіпотензивний препарат. Ця третя група служила контролем.

Використання інгібіторів АПФ, БРА або бета-блокаторів було пов'язано з більш низьким ризиком загальної смертності і повторної госпіталізації з будь-якої причини в порівнянні з використанням інших гіпотензивних засобів в контрольній групі.

У групах інгібіторів АПФ або БРА відношення ризиків [ВР] для смертності від усіх причин становило 0,79 (95% ДІ, 0,71-0,89), а в групі бета-блокаторів - 0,82 (95% ДІ, 0 , 73-0,91). , в порівнянні з контрольною групою.

Також в порівнянні з контролем ризик повторної госпіталізації був значно нижче в групах інгібіторів АПФ або БРА (ВР 0,92; 95% ДІ 0,84-0,997) і в групі бета-блокаторів (ВР 0,87; 95% ДІ 0,81 - 0,94).

Крім того, ризик смерті від всіх причин був нижче в групі, що одержувала БРА, ніж в групі, що одержувала інгібітор АПФ (ВР 0,85; 95% ДІ 0,76-0,95).

Результати цього дослідження підтверджують більш ранні рекомендації ACC / AHA про використання бета-блокаторів для пацієнтів з розшаруванням аорти.

Автори дослідження звертаються до важливої ​​проблеми з точки зору запобігання несприятливих серцево-судинних подій  і смертей серед людей з розшаруванням аорти. Зниження артеріального тиску є важливою частиною цього, з огляду на те, що  більш високий артеріальний тиск може призвести до повторюваних подій і смерті в цій популяції.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin