Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
20.04.2024

Компанія Берлін-Хемі, підрозділ компанії Менаріні Груп. Менаріні Груп

 

 

 

 

28.05.2020 12:31
Версія для друку
  • RSS

Гідроксихлорохін: користь та ризики при COVID-19. Чому ВООЗ не рекомендуєт застосовувати гідроксихлорохін в лікуванні COVID19? 

Відсутність ефективної схеми лікування COVID-19 призвело до «перепрофілювання» протималярійного препарату хлорохіну і його аналога гідроксихлорохіну, який використовується для лікування аутоімунних захворювань, але цей підхід заснований на непідтверджених даних.

Додатковими препаратами, що призначаються при COVID-19, є макроліди другого покоління (азитроміцин або кларитроміцин) в поєднанні з хлорохіном або гідроксихлорохіном, незважаючи на обмежені докази, і ризик шлуночкових аритмій.

Результати нового міжнародного дослідження показали, що гідроксихлорохін і хлорохін, з або без азитроміцину або кларитроміцину, не впливають позитивно на  лікування пацієнтів з COVID-19 і, замість цього, пов'язані з шлуночковими аритміями і більш високими показниками смертності.

У найбільшому обсерваційному дослідженні такого роду, що включало близько 100 000 чоловік з 671 лікарень на шести континентах, дослідники порівняли результати у 15 000 пацієнтів з COVID-19, які отримували тільки гідроксихлорохін і хлорохін або в поєднанні з макролідами з 80 000 контрольних пацієнтів з COVID- 19 , які не отримували ці медикаменти.

Пацієнти, які отримують лікування (n = 14 888), були розділені на чотири групи: ті, хто отримував тільки хлорохін (n = 1868), ті, хто отримував хлорохін з макролідом (n = 3783), ті, хто отримував тільки гідроксихлорохін (n = 3016), і ті, хто отримував гідроксихлорохін з макролід (n = 6221).

Решта пацієнтів, які не лікувалися цими схемами (n = 81,144), були віднесені до контрольної групи.

Дослідники провели кілька аналізів, щоб контролювати змішані змінні, включаючи регресію пропорційних ризиків Кокса та аналіз відповідності балів схильності.

Пацієнти, які отримували гідроксихлорохін та макролід, показали найвищі показники серйозних серцевих аритмій, і навіть після врахування демографічних чинників і супутніх захворювань ця комбінація була пов’язана з більш ніж 5-кратним збільшенням ризику розвитку серйозних порушень ритму серця.

У пацієнтів, які отримували будь-яку з чотирьох схем лікування, спостерігалася більш важка аритмія у порівнянні з такою в контрольній групі (0,35), причому найбільше збільшення спостерігалося в групі, що одержувала комбінацію гідроксихлорохіну і макроліда (8,1%), після чого слідував хлорохін з макролід (6,5%), тільки гідроксихлорохін (6,1%) і тільки хлорохін (4,3%).

Лікування будь-яким з цих препаратів, окремо або в комбінації, було пов'язано зі збільшенням смертності під час госпіталізації: показники смертності коливалися від 16% до майже 24% у порівнянні з приблизно 10% в пацієнтах контрольної групи.

З пацієнтів контрольної групи приблизно 9,3% померли під час їх госпіталізації в порівнянні з 16,4% пацієнтів, які отримували тільки хлорохін, 18,0% пацієнтів, які отримували тільки гідроксихлорохін, 22,2% пацієнтів, які отримували хлорохін і макролід, і 23 , 8% - гідроксихлорохін і макролід.

Науковці не виявили ніякої користі ні в одній з 4 схем лікування госпіталізованих пацієнтів з COVID-19, але помітили вищі показники смертності і серйозних шлуночкових аритмій у цих пацієнтів в порівнянні з контрольною групою.

Спеціалісти заявляють, що, хоча дослідження носить обсерваційний характер і, отже, не таке надійне, як рандомізоване контрольоване дослідження, проте,  в ньому вивчали дані величезної кількості людей і використовували кілька методів чутливості, які показали однакові результати.

Дослідники закликають з обережність відноситися до призначення цих препаратів.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Ми в соціальних мережах

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin