Rss для Webcardio.org WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin

Електронний науково-практичний журнал про кардіологію
25.05.2022

 

 

 

 

 

 

 

22.04.2020 12:45
Версія для друку
  • RSS

Гендерні відмінності ефектів сакубіприлу/валсартану при серцевій недостатності. 

Результати дослідження PARAGON-HF  продемонстрували вражаючі клінічні переваги призначення сакубітрилу/валсартану у жінок з серцевою недостатністю зі збереженою фракцією викиду (СНзберФВ), проте таких позитивних ефектів не спостерігалося у чоловіків.

Випробування PARAGON-HF включало 4796 пацієнтів з серцевою недостатністю зі збереженою фракцією викиду (СНзберФВ), які були рандомізовані подвійним сліпим методом по відношенню до сакубітрилу / валсартану або валсартану на фоні стандартної медикаментозної терапії. Спостереження тривало  в середньому протягом 34 місяців. Зниження відносного ризику в групі сакубітрилу / валсартану на 13% в первинній комбінованій кінцевій точці серцево-судинної смерті та госпіталізацій із загальною серцевою недостатністю не було статистично значиме (P = 0,058).

Однак у жінок, які становили більше половини досліджуваної популяції, користь від сакубітрилу / валсартану була вище: зниження відносного ризику на 27% в порівнянні з одним валсартаном. Це статистично значуща відмінність в заздалегідь заданому аналізі підгруп, але згідно з правилами клінічних випробувань і статистики його слід розглядати як гіпотезу, оскільки загальне дослідження було негативним. Чоловіки, рандомізовані на сакубітрил / валсартан, мали помірно підвищений ризик первинної кінцевої точки на 3% в порівнянні з чоловіками на валсартані.

З огляду на  потребу в ефективній терапії СНзберФВ і того факту, що СНзберФВ частіше зустрічається у жінок, ніж у чоловіків, ведеться пошук рішень, які б враховували вражаючі гендерні відмінності в результатах PARAGON-HF. Науковці представили вторинний аналіз дослідження, присвячений взаємозв'язку між вихідним рівнем NT-proBNP і клінічними результатами при лікуванні.

Серед ключових висновків було те, що чим вище базовий рівень NT-proBNP, тим вища ймовірність первинної кінцевої точки. Крім того, сакубітрил / валсартан знижував NT-proBNP в однаковій мірі у чоловіків і жінок: наприклад, на 20% в порівнянні з валсартаном у чоловіків і на 18% у жінок через 16 тижнів після рандомізації. А зниження NT-proBNP було пов'язано зі зниженням ризику серцево-судинної смерті та госпіталізації з приводу серцевої недостатності; дійсно, у 60% учасників в PARAGON-HF спостерігалося зниження NT-proBNP, і у них був на 23% нижчий рівень подій в порівнянні з пацієнтами, у яких NT-proBNP збільшувався в ході дослідження.

Іншим інтригуючим відкриттям в дослідженні PARAGON-HF було те, що у пацієнтів з СНзберФВ з ФВ ЛШ 45% -57% частота первинної кінцевої точки була на 22% нижче, ніж у пацієнтів з ФВ ЛШ 58% або більше. Але, як і в разі гендерних відмінностей в клінічних результатах у відповідь на сакубітрил / валсартан, різниця в результатах на основі фракції викиду була опосередкована впливом препарату на NT-proBNP, оскільки сакубітрил / валсартан знижував NT-proBNP до аналогічного ступеня у пацієнтів з ФВ ЛШ вище 57%.

Різниця в результатах по фракції викиду не була абсолютно винятковою, оскільки при  фракції викиду з низьким нормальним діапазоном, де сакубітріл / валсартан мали сприятливий вплив, наближається до характеристик серцевої недостатності зі зниженою фракцією викиду (СНзнижФВ), а в рекомендаціях зазначається  сакубітріл / валсартан як препарат рекомендованого класу I у пацієнтів з СНзнижФВ, ефективність препарату була продемонстрована як зниження захворюваності і смертності в дослідженні PARADIGM-HF.

Спеціалісти передбачають, що цей аналіз вплине на дизайн майбутніх клінічних випробувань для СНзберФВ, які до теперішнього часу вимагали певних мінімальних рівнів NT-proBNP для участі. Можливо, саме тому багато з досліджень СНзберФВ виявилися безуспішними.

Літературні посилання знаходяться в редакції Webcardio.org

 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.webcardio.org.
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Facebook

 Ваша оцінка нашого сайту нам дуже важлива. Знайдіть нас і тут:

WebCardio.ORG в twitter WebCardio.ORG в FaceBook WebCardio.ORG на Youtoube WebCardio.ORG на Linkedin